Petrol
95.16
-1.19%
Euro
18.3895
0.61%
Dolar
17.954
0.31%
Altın
1.034
0.05%
Borsa
2801
0.00%
Bitcoin
417.381
-1.15%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C

  Menderes Türel iftarda yetimleri ağırladı

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yetim çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi.
  • 08.07.2015 - 19:37
  Menderes Türel iftarda yetimleri ağırladı

  Menderes Türel iftarda yetimleri ağırladı #1

  Açık alanda düzenlenen iftar yemeğine Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse ve belediye bürokratları katıldı.

  Başkan Türel ve bürokratlar ayrı ayrı masalara oturarak, çocuklarla ve aileleri ile sohbet etti. Çocuklarla yakından ilgilenen Türel, karnelerinin durumunu sordu.

  İFTAR SOFRASI GÖNÜL SOFRASIDIR

  Başkan Menderes Türel, "İftarımızın şeref misafirleri olan tüm evlatlarımızı sevgiyle kucaklıyorum. Antalya'daki bütün çocukların hepsi benim kendi çocuklarımdan farklı değildir. Kendi evladımız gibidir. Bu iftar yemeği güzel evlatlarımızla birlikte daha da güzelleşti. Ramazan ayanını iftar yemeğinin asıl manası oldu. İftar yemeği sadece oruç açmaktan ibaret değildir. İftar sofrası bir gönül sofrasıdır, sevginin duaların paylaşıldığı bir sofradır. Bu manayı bu ruhu, iftar sofrası dışında başka yerde bulmak mümkün değildir. Bu nedenle iftar yemeklerini geleneğimizin manasına uygun şekilde devam ettirmemizin, özellikle de böyle mübarek bir günde, bizlerle birlikte idrak ettirmek fevkalade önemlidir" dedi.

  Menderes Türel iftarda yetimleri ağırladı #2

  "KÖTÜLÜĞÜN ZİRVE YAPTIĞINI GÖRÜYORUZ"

  Ramazan ayını maneviyatına, uhreviyatına uygun şekilde dolu dolu yaşamanın genç, yaşlı tüm İslam alemi için büyük ihtiyaç olduğunun altını çizen Türel şunları söyledi:

  "Herkes büyük insanlar gibi bütün zamanlarını, yılın 12 ayını Ramazan ayı gibi yaşayamayabilir ama hiç olmazsa 1 ay boyunca nefsini terbiye etmek, arınmak, kötü sözden yanlış işten kaçınmak bile bir ay için bile olsa önemlidir. Öyle bugün baktığımızda bütün İslam ülkelerinde, değil 12 ay bir mübarek Ramazan ayında bile maalesef üzülerek, içimiz parçalanarak söylüyoruz ki kötülüğün zirve yaptığını görüyoruz. Bugün Suriye, Irak, Afganistan, Tunus, Mısır'da İslam ülkelerinde Ramazan'ın gereği gibi yaşanmadığı görüyoruz. Kötü sözden bile uzak durulması gereken bu mübarek ayda kötülüklerin en büyükleri yapılmaya devam ediliyor, insanlar öldürüyor, bombalar atılıyor, camiler bombalanıyor. Milyonlarca insan evini kaybetmiş, kalacak yeri adeta başını sokacak yuvası yok."

  Menderes Türel iftarda yetimleri ağırladı #3

  "TÜRKİYE HİÇBİR ZAMAN MAZLUMLARA SIRTINI DÖNEMEZ"

  Türkiye'nin bütün İslam dünyasına karşı tarihten gelen sorumluluğa sahip olduğunu anlatan Başkan Türel, "Bunun gereği olarak, örnek olmak, hakkı savunmak, mazlumlara sahip çıkmak, sorumluluğunu yerine getirmek durumundayız. Türkiye büyük bir ülkedir. Zulme karşı sessiz kalamaz, mazlumlara sırtını hiçbir zaman dönemez. Dünyanın neresinden kim olursa olsun, Türkistan'dan Suriye ve Mısır'a kadar her yerdeki mazlumlara sahip çıkmak bizim mesuliyetimizdir. Böyle bir dönemde bir diğer önemli görevimiz de gençlerimize çocuklara sahip çıkmak, onlara gerçek İslam ahlakını anlatmak, kötülükten uzak tutmaktır. Çünkü bir tarafta her tür manevi değerden uzak kalan, diğer tarafta ise kandırılmış, eline silah almış cihat adı altında İslam'a ihanet etmek üzere kullanılan gençleri görüyoruz. Bu gidişi durdurmak Antalya'da ve Türkiye'de ve sonra dünyada çocuklarımızın gençlerimizin iyi yetişmesini sağlamak bizim en önemli vazifemizdir" diye konuştu.

  Menderes Türel iftarda yetimleri ağırladı #4

  "BU DÜNYADA MİSAFİRİZ"

  Başkan Menderes Türel şöyle devam etti: "Bizler, sadece Antalya'nın gençlerine ve çocuklara güzel bir gelecek bırakmak için değil, Türkiye'nin bu büyük sorumluluğuna sahip çıkmak için de çalışıyoruz. Bu dünyada hepimizin misafir olduğunu, herkesin bir süre için bu dünyaya imtihan olmak üzere geldiğini unutmayın. Yaşadığımız her olayda yeni bir imtihandan geçiyoruz, sınanıyoruz, deneniyoruz. İnşallah en güzel şekilde okuyacaksınız."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir