Petrol
114.2
-0.04%
Euro
16.73
3.00%
Dolar
15.83
1.89%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
483.621
3.00%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  Menemen'de çiftçiler, meraların gasbından şikayetçi

  İzmir'in Menemen ilçesinin Koyundere Mahallesi Muhtarı Davut Duman, hayvan besleyenlerin kullandığı mera alanlarının usulsüz yollarla gasbedildiğini iddia etti.
  • İHA
  • 29.07.2020 - 02:07
  Menemen'de çiftçiler, meraların gasbından şikayetçi

  İzmir'in Menemen ilçesine bağlı Koyundere Mahallesi’nde hayvan besleyenlerin kullandığı mera alanlarının son zamanlarda usulsüz yollardan gasp edilmeye başlandığı iddia edildi.

  Devlete ait olan ve mera vasfında bulunan bölgede, hayvancılık dışında kullanılmak üzere direkler dikilerek usulsüz yollardan sahiplenilmeye başlandığını öne süren Koyundere Mahallesi Muhtarı Davut Duman, konuyla ilgili şunları söyledi:

  Menemen de çiftçiler, meraların gasbından şikayetçi #1

  "KAFALARINA GÖRE YER ÇEVİRİYORLAR"

  "Mera yerleri işgal altında. Her tarafı gasp etmişler. Bizim amacımız hayvancılık yapanlarla uğraşmak değil. Hayvancılık yapanlara her zaman destek veriyoruz. Biz yapılaşmaya karşıyız. Mera yerlerinde hayvanlar otlanır ama koskoca yerde birkaç hayvan gördük. Ülke ekonomisine katkı koyan hayvancıların yanındayız ama bu durum hayvancılık yapmak değil. Yetkililerin olaya el atmasını istiyoruz. Mera yerlerine gasp son bulsun. Burası mera olduğu için çivi çakmak yasak ama iki katlı ev yapmışlar. Devletin hiçbir kurumundan izin almadan kendi kafalarına göre yer çeviriyorlar."

  Menemen de çiftçiler, meraların gasbından şikayetçi #2

  Menemen de çiftçiler, meraların gasbından şikayetçi #3

  Menemen de çiftçiler, meraların gasbından şikayetçi #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir