Euro
8.7753
-0.17%
Dolar
7.2792
-0.23%
Altın
403.33
-0.22%
Borsa
1.527
3.81%
Bitcoin
355.998
3.19%
5ºC
İstanbul
Sağanak yağış 5 C

  Merkel'in eşi Türkiye’de kongreye katılacak

  Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Prof. Dr. eşi Joachim Sauer, Bursa’da düzenlenecek olan ’Kimyasallar Kongresi’ne katılacak.
  • İHA
  • 26.04.2016 - 11:39
  Merkel'in eşi Türkiye’de kongreye katılacak

  Bursa Teknik Üniversitesi’nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl kimyasallar üzerine yapılacak olan uluslararası kongre, petrokimya devi şirketleri de bir araya getirecek.

  GÜNLÜK HAYATI ETKİLEYEN KONULAR ELE ALINACAK

  Kongrenin ana konuları arasında sürdürülebilir enerji ve alternatif yakıtlar için katalizörler, yenilenebilir kaynakların dönüşümü, hava ve su kirliliği kontrolünde kimyasal metotlar, petrol rafinasyonu ve petrokimyada yeni katalitik yaklaşımlar gibi günlük hayatı etkileyen konular ele alınacak.

  EN ÖNEMLİ MİSAFİR MERKEL'İN EŞİ

  Tübitak, Mam, Petkim, Tüpraş ve Hayat Kimya gibi petrokimya alanında söz sahibi kuruluşlarının yanı sıra Almanya, İtalya,Hollanda ve Amerika Birleşik Devletleri’nden kataliz konusunda uzmanlığı olan bilim adamlarının katılacağı kongrenin en önemli misafiri ise Almanya Başbakan’ı Angela Merkel’in Prof. Dr. Eşi Joachim Souer. Prof. Dr. Joachim Sauer, kongrede katalizör ve biyokatalizörler konularında yaptığı bilimsel çalışmalarını sunacak.

  Bursa Teknik Üniversitesi’nde yapılacak kongre yarın başlayıp Cumartesi gününe kadar devam edecek.

  Merkel in eşi Türkiye’de kongreye katılacak #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir