Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
515.473
1.19%
4ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 4 C
  Mersin'de baba kızın ölümüne neden olan mankene tahliye

  Mersin'de baba kızın ölümüne neden olan mankene tahliye

  Mersin’de ehliyetsiz ve alkollü olarak direksiyonuna oturduğu otomobille, baba kızın ölümüne neden olan İclal Güvercin, tahliye edildi.
  • 17.06.2015 - 13:21

  KKTC’de mankenlik yapan İclal Güvercin yönetimindeki Kıbrıs plakalı otomobil, merkez Yenişehir ilçesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı Göçmen Kavşağı’nda, geçen 13 Ocak’ta yolun karşısına geçmeye çalışan Adem Eren ile kızları Öznur ve Zeynep Zilan Eren’e çarptı.

  Kırmızı ışıkta karşıya geçmek isteyen baba Adem ile kızlarından Zeynep Zilan’ın öldüğü kazada, Öznur Eren ise yaralandı.

  ALKOLLÜ ÇIKTI

  Ehliyeti olmadığı belirlenen Güvercin, 1.33 promil de alkollü çıktı. Kazadan hemen önce 94 kilometre hızla radara yakalanan İclal Güvercin tutuklandı. Cumhuriyet Savcısı’nın 'Taksirle birden çok kişinin ölümüne neden olmak' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istediği Güvercin’in, bilirkişi raporunda ise belgesiz araç kullanırken kavşaklarda yavaşlamayarak, aracın hızını hava, yol ve trafik durumunun gerektirdiği şartlara uydurmayıp alkollü olarak araç kullanarak tali kusurlu olduğu vurgulandı. Ölen baba ve kızı ile yaralının yolun karşısına geçerken 5 metre yakınlarındaki yaya geçidini kullanmayarak, trafik ışıklarına da uymayarak asli kusurlu olduğu belirtildi.

  Mersin de baba kızın ölümüne neden olan mankene tahliye #1

  KOYU KIYAFET ASLİ KUSUR SAYILDI

  Ankara Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi’nden gelen bilirkişi raporunda; sürücünün seyir halindeyken hızını ayarlayamayıp, hız azaltmayarak kavşağa girdiği ve yolun sağından soluna geçmeye çalışan baba ve 2 kızına çarpması nedeniyle tali kusurlu bulunduğuna işaret edilerek, ölen baba Adem Eren ve kızı Zeynep Zilan Eren ile yaralı kurtulan diğer kızı Öznur Eren’in ise 'Kendi can güvenliğini tehlikeye atarak dikkatsiz ve kusurlu bir şekilde gece saatlerinde koyu kıyafetlerle yolun karşısına geçmeye çalışmasından' dolayı asli kusurlu sayılması gerektiği ifade edildi.

  SAVCI 15 YIL İSTEDİ

  Mersin 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmada, Adana’nın Karataş Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu olan İclal Güvercin, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile savunma yaptı. Güvercin’in avukatı Muhammet Başar, gelen son rapora uyulmasını ve müvekkilinin beraatını isterken mütalaasını veren savcı ise sanık İclal Güvercin’in alkollü ve ehliyetsiz olması nedeniyle üst ceza sınırı olan 15 yıl ağır hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

  Mersin de baba kızın ölümüne neden olan mankene tahliye #2

  "ADALETİNİZE SIĞINIYORUM" DEDİ

  Son sözü sorulan İclal Güvercin, çok üzgün olduğunu ifade ederek "Bana yeşil yandığı anda geçtim, çarptığım kişileri bir anda yolda gördüm. Aramızda 40- 50 metre mesafe vardı, fren yapmaya dahi fırsat kalmadan çarptım. Kaza oldu, pişmanım, adaletinize sığınıyorum" dedi.

  İYİ HAL İNDİRİMİ

  Mahkeme heyeti, sanık İclal Güvercin’in tali kusurlu olduğunu göz önünde bulundurarak 4 yıl ağır hapis cezası verdi. Birden fazla kişinin ölümü nedeniyle cezayı 4 yıl 8 aya çıkartan mahkeme, sanığın sabıkasız oluşu ve duruşmalardaki iyi hali nedeniyle cezasını 3 yıl 4 aya düşürüp, tutukluluk süresini de dikkate alarak tahliye etti.

  Mersin'de ehliyetsiz sürücü baba ve kızlarına çaptı VİDEO


  Görüş Bildir