Euro
11.0739
-0.05%
Dolar
9.5146
0.15%
Altın
546.33
0.2%
Borsa
1.455
0%
Bitcoin
598.874
0.94%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 13 C

  Mersin'de Davutoğlu protestosuna müdahale: 20 gözaltı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun il kongresine katılmak için geldiği Mersin'de protesto amacıyla yürümek isteyen 20 kişi gözaltına alındı.
  • 03.01.2015 - 12:30
  Mersin'de Davutoğlu protestosuna müdahale: 20 gözaltı

  Mersin de Davutoğlu protestosuna müdahale: 20 gözaltı #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kente gelişi nedeniyle Adana, Konya, Karaman, Kayseri ve Kahramanmaraş gibi illerin yanı sıra çevre ilçelerden de çok sayıda polis takviye güç olarak Mersin'de görevlendirildi. Özel ANA uçağıyla İstanbul'dan Adana Havaalanı'na iniş yapan Başbakan Davutoğlu'nu, Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan ile Adana Valisi Mustafa Büyük karşıladı. Buradan helikopterle Mersin Orduevi'ne geçen Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ziyaret edeceği Mersin Valiliği binası ve Ak Parti kongresinin yapılacağı Edip Buran Spor Salonu güzergahında geniş çaplı güvenlik önlemi alındı.

  Başta İsmet İnönü Bulvarı olmak üzere birçok cadde ve bulvarda çöp konteynırları ile araçlar kaldırılırken, çatılara keskin nişancılar yerleştirildi. Kent merkezinde de olası protesto gösterilerine müdahale etmek için 2 ve 3'erli gruplar halinde sivil polisler görevlendirildi.

  Mersin de Davutoğlu protestosuna müdahale: 20 gözaltı #2

  EYLEMCİLER GÖZALTINDA

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılacağı AK Parti kongresinin yapılacağı Edip Buran Spor Salonu'na doğru yürümek isteyen ve içinde padişah kıyafeti giyenlerin de bulunduğu Halkevleri ve Öğrenci Kollektifleri üyesi yaklaşık 20 kişi ile polis arasında arbede yaşandı. İstiklal Caddesi'nde toplanıp Özgür Çocuk Parkı'na kadar gelen eylemcilerin önü çevik kuvvet polislerince kesildi. Yürümek isteyen grupla yaşanan tartışmanın ardından polis, eylemcileri yaka paça gözaltına alarak Mersin İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.

  ÇOCUKLARI SEVDİ

  Eşi Sare Davutoğlu'nun da eşlik ettiği Başbakan Ahmet Davutoğlu, kentte ilk olarak Mersin Valisi Özdemir Çakacak'ı makamında ziyaret etti. Başbakan Davutoğlu ve eşini Mersin Valisi Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak ile folklor kıyafeti giyen çocuklar karşıladı. Çocukların yanaklarını okşayıp bir süre sohbet eden Davutoğlu, protokol üyeleri ile tokalaşıp polis mangasını selamladıktan sonra Valilik makamına geçti. Başbakan Davutoğlu, daha sonra AK Parti Mersin İl Kongresi'nin yapılacağı Edip Burhan Spor Salonu'na geçti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir