Mersin'de eski eşinin özel görüntülerini paylaşan sanığa hapis cezası

Mersin’de eski eşi 30 yaşındaki Nida Nur Yıldız’ın cep telefonu kamerasıyla çektiği özel görüntülerini arkadaşlarına gönderdiği iddia edilen 43 yaşındaki Burak E.’nin, yargılanmasına devam edildi.

Mersin 10. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya eski koca Burak E., müşteki Nida Nur Yıldız, taraf avukatları ve tanıklar katıldı.

PARA İSTEDİ İDDİASI

Burak E., eski eşinin kendisinden yüklü miktarda para istediğini ve bu yüzden kendisine dava açtığını iddia etti. Nida Nur Yıldız da eski eşinin hakkında söylediği iddiaları yalanlarken, şahsın en ağır cezayı almasını talep etti.

Duruşmada konuşan tanıklar ise farklı ifadeler verirken, hakimin sorduğu sorulara da farklı farklı cevaplar verdi.

Nida Nur Yıldız

2 YIL 6 AY HAPİS CEZASI VERİLDİ

Mahkeme hakimi, ’tek bir eylemle özel hayatın gizliliğini ihlal’ ile ’kişisel verilerin hukuka aykırı bir şekilde yayılması’ suçundan sanık Burak E.’ye 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

YALANCI TANIKLARA SUÇ DUYURUSU

Ayrıca hakim, duruşmada yalancı tanıklık yaptıkları iddiasıyla V.Ü., A.A. ve S.Ç. hakkında da Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Nida Nur Yıldız

"HAK YERİNİ BULDU"

Mahkeme çıkışı gazetecilere açıklamalara bulunan Nida Nur Yıldız, iddialarının mahkeme tarafından doğrulandığını belirterek, "Sanığın suç işlediği kesinleşti. Gerçekten içim çok rahatladı. Onun dışında tanıklarıyla ilgili yalan konuştukları için işlem yapıldı. Halen korkuyorum ama kadınlar korkmasınlar. Başına bu tür şeyler gelen kadınlar kesinlikle sessiz kalmasın. Hak yerini buldu. Çok şükür ki alnımın akıyla çıktım." dedi.

Nida Nur Yıldız

Nida Nur Yıldız