Euro
14.9067
3.03%
Dolar
13.1231
2.39%
Altın
759.16
3.29%
Borsa
1.815
0.37%
Bitcoin
746.340
1.80%
14ºC
İstanbul
Hafif yağmur 14 C

  Mersin'de kelebek hastası kardeşler yardım bekliyor

  Sıradan ebeveynler gibi evlatlarına dokunamadıkları için üzgün olduklarını söyleyen baba, “Ben kimseden yardım istemiyorum ama devletimizden çocuklarım için yara örtüsü istiyorum.” dedi.
  • DHA
  • 24.09.2020 - 09:07
  • Güncelleme : 24.09.2020 - 09:07
  Mersin'de kelebek hastası kardeşler yardım bekliyor

  Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı 82 Evler Mahallesi’nde yaşayan Kayhan ve Merve Göküş çiftinin çocukları Mehmet Can (5) ve Yağmur (3), halk arasında 'kelebek hastalığı' olarak bilinen Epidermolizis Bülloza hastalığının neden olduğu yaralarla yaşam mücadelesi veriyor.

  Hastalıkla ortaya çıkan yaralarda kullanılması gereken medikal yara örtüsünü almakta güçlük çeken Göküş ailesi, yetkililerden yardım bekliyor.

  “ÇOCUKLARIMIZI DOKUNARAK SEVMEK İSTİYORUZ”

  Her baba gibi çocuklarını dokunarak sevmek istediklerini, ancak bunu yapamadıklarını belirten Kayhan Göküş, “Çocuklarımızın vücudunda ömürleri boyunca kalacak olan ve sürekli kanayan yaraları var ve sürekli elimize yapışıyor. Malzeme olmadığı için de pansuman yapamıyorum. Çocuklarımızın yaralarında kullanılması gereken yara örtülerini 2 aydır alamıyoruz. Yaraları sürekli su topluyor. Çok zor durumdayız.” diye konuştu.

  Mersin de kelebek hastası kardeşler yardım bekliyor #1

  “BU HASTALIKLA YAŞAMAYA ALIŞTIK”

  Bu hastalıkla yaşamaya alıştıklarını kaydeden baba Göküş, “Maddi yardım beklemiyorum. Devletimizin hastanelerinden yara örtülerini vermelerini bekliyorum. Bu örtüleri alırsam hiçbir sorunumuz kalmayacak. Çocuklarım bu şekilde yaşayıp gidecek.” dedi.

  Mersin de kelebek hastası kardeşler yardım bekliyor #2

  Mersin de kelebek hastası kardeşler yardım bekliyor #3

  Mersin de kelebek hastası kardeşler yardım bekliyor #4

  Mersin de kelebek hastası kardeşler yardım bekliyor #5

  Mersin de kelebek hastası kardeşler yardım bekliyor #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir