Petrol
96.55
0.02%
Euro
18.2704
0.05%
Dolar
18.0612
-0.10%
Altın
1.022
0.10%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
423.836
-0.38%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C
  Mersin'de Mustafa Kemal adını alan Amerikalı

  Mersin'de Mustafa Kemal adını alan Amerikalı

  Mersin’de yaşayan Amerikalı Milwaukeeli Randy, adını Mustafa Kemal’in ismiyle değiştirdi.
  • İHA
  • 12.07.2015 - 11:48

  Mersin’e yerleşip hayatını burada devam ettirmeye karar veren Amerikalı Milwaukeeli Randy, adını çok sevdiği ‘büyük insan’ dediği Mustafa Kemal’in ismiyle değiştirdi.

  "O BÜYÜK BİR LİDER"

  İsmini neden Mustafa Kemal olarak değiştirdiğini anlatan Viedenhaft, “Benim adım Randy’di. Türk ismi olarak Mustafa Kemal’i tercih ettim. Çünkü o büyük bir lider” dedi.

  Mersin de Mustafa Kemal adını alan Amerikalı #1

  Mersin'de Mustafa Kemal adını alan Amerikalı VİDEO

  ATATÜRK'Ü ÇOK SEVİYOR

  Randy ile Almanya’da tatil esnasında tanıştığını belirten Türk eşi Ülkü Viedenhaft, “Onunla Atatürk’ten bahsederken tanıştık. Benim Türk olduğumu öğrenince Atatürk’ü sordu, ne kadar çok sevdiğini söyledi. Tanışmamız öyle başladı. 7 sene önce evlendik, 6 sene önce de Türkiye’ye taşındık. Eşim burayı çok seviyor. Türkleri, Türkiye’yi, kültürümüzü, Atatürk'ümüzü çok seviyor” dedi.

  Mersin de Mustafa Kemal adını alan Amerikalı #2

  İSMİNDEN DOLAYI TEBRİK ALIYOR

  Eşinin Türk vatandaşı olduğuna da değinen Ülkü Viedenhaft, “Eşim Türk vatandaşı oldu. Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün ismini aldı, ismi de Mustafa Kemal şu anda. Atatürk’ü çok seviyoruz, vatanımızı bize emanet etti, Türkiye’mizi çok seviyoruz. Burada olmaktan mutluyuz. Amerikalı eşimin isminin Mustafa Kemal olduğunu duyanlar çok şaşırıyor. Herkes tebrik ediyor. Bu ismi nasıl aldığını merak edip tebrik ediyorlar. Kendisi halen de Mustafa Kemal’i merak edip araştırıyor” dedi.

  Mersin de Mustafa Kemal adını alan Amerikalı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir