Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
591.489
-2.70%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 18 C

  Mersinli adam suya düşen çocukları kurtarırken ölüyordu

  Tarsus ilçesinde yaşayan Halil Çakmak, sulama kanalında boğulmak üzere olan çocuklara yardım etmek isterken boğulma tehlikesi geçirdi.
  • DHA
  • 12.06.2015 - 08:36
  Mersinli adam suya düşen çocukları kurtarırken ölüyordu

  kanal

  Saat 15.00 sıralarında Kırklarsırtı Mahallesi Kasım Ekenler Bulvarı'ndaki DSİ'nin sulama kanalına giren 2 çocuk, iddiaya göre suyun akıntısına kapılarak yardım istedi.

  KANALA ATLADI

  O anda kanal kenarında çim biçen Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde hizmet alımı ile çalışan Halil Çakmak, çocukları kurtarmak için kanala atladı. Suda çırpınan çocuklardan birini kanalın kenarına iten Çakmak, diğer çocuğu da tutmaya çalıştı. Ancak boğulma tehlikesi geçiren çocuk, Çakmak'ın üzerine basarak suya gömülmesine neden oldu.

  Mersinli adam suya düşen çocukları kurtarırken ölüyordu #2

  DURAN KALBİ ÇALIŞTIRILDI

  Bu sırada su yutan Halil Çakmak gözden kayboldu. Çevredeki vatandaşların da yardıma koşmasıyla her iki çocuk kanaldan çıkartılırken, suda kaybolan Çakmak, ihbar üzerine olay yerine gelen arama kurtarma ekipleri tarafından bulunup kanaldan çıkarıldı. Kalbinin durduğu saptanan Çakmak'a sağlık ekipleri kalp masajı ve suni teneffüs yaptı.

  HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR

  Kalbi çalışan ve bir ara kendine gelen Çakmak, ambulansla Medical Park Tarsus Hastanesi'ne götürülürken kalbi yeniden durdu. Acil serviste doktorların yoğun çabaları sonucu Çakmak'ın duran kalbi yeniden çalıştırıldı. Bekar olduğu öğrenilen ve yoğun bakım servisinde solunum cihazına bağlanan Halil Çakmak'ın hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

  Öte yandan, boğulma tehlikesi geçiren çocukların ise durumlarının iyi olduğu bildirildi.

  Mersinli adam suya düşen çocukları kurtarırken ölüyordu #3

  Mersinli adam suya düşen çocukları kurtarırken ölüyordu #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir