Dolar
6.9773
0%
Euro
8.2129
0.095%
Altın
1972.94
-0.1583%
Borsa
1126.9
-0.7617%
G. Altın
442.892
-0.1197%
Bitcoin
77985.32
-1.1912%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Meteorolojiden 23 il için acil uyarı

  Şiddetli kar yağışı tüm yurtta etkisi göstermeye başladı.
  • 07.01.2013 - 11:38
  Meteorolojiden 23 il için acil uyarı

  Meteorolojiden 23 il için acil uyarı #1

  Meteoroloji şiddetli kar yağışı için iki ayrı uyarı yayınladı. Marmara bölgesinde yoğun kar yağışının öğleden sonra etkisin artıracağı duyuruldu. Diğer uyarı ise Doğu Anadolu ile İç Anadolu bölgesi için. Bu bölgelerde de kuvvetli yağışlar bekleniyor. 

  HANGİ İLLERDE KAR VAR?

  Meteoroloji verilerine göre bu illerde öğleden sonra kar yağışı etkisini artıracak. Kar kalınlığının 20 santimetreyi aşması bekleniyor.

  *İstanbul,
  *Kocaeli,
  *Sakarya,
  *Yalova,
  *Bursa
  *Bilecik
  *Zonguldak,
  *Bartın,
  *Bolu,
  *Düzce
  *Karabük

  KUVVETLİ KAR YAĞIŞI BEKLENEN İLLER:

  *Sivas,
  *Kayseri,
  *Nevşehir ,
  *Niğde
  *Yozgat

  BU İLLERDE YOĞUN KAR YAĞIŞI OLACAK

  Kar kalınlığının 20 santimetreyi aşması bekleniyor:

  *Hakkari,
  *Muş,
  *Bitlis,
  *Bingöl,
  *Tunceli,
  *Erzincan
  *Erzurum

  İSTANBUL'DA ŞİDDETLİ KAR VAR

  İstanbul'da beklenen kar yağışı sabaha karşı Anadolu yakasında Çamlıca, Altunizade, Beykoz başta olmak üzere yüksek kesimlerde başladı.

  Meteoroloji'nin geçen haftadan uyarıda bulunduğu kar ile İstanbul bu gece tanıştı. Avrupa yakasında gece saatlerinde Bağcılar, Sarıyer, Beylikdüzü ve
  Kağıthane'de kısa süreli kar yağdı.

  Anadolu yakasında ise sabahın erken saatlerinde yüksek kesimler beyaza büründü. Çamlıca başta olmak üzere, Altunizade, Üsküdar ve Beykoz'da kar yağışı etkili oluyor.

  Şehir trafiğinde aksamaya yol açmayan kar yağışı nedeniyle, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı yetkililer vatandaşların tedbirli olmasını istedi.

  Anadolu yakasında yüksek kesimlerde devam eden kar yağışının ilerleyen saatlerde artarak devam etmesi bekleniyor.

  TOPLU ULAŞIM İÇİN EK SEFERLER

  İstanbul'da etkili olan kar için 2 gün önceden önlemler alındı. Kar kürüme araçları yerlerini alırken, tuzlama ekipleri de bölgelerine dağıldı.

  Ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklara karşı da toplu taşımada ek seferler planlandı.

  KADİR TOPBAŞ'TAN UYARILAR

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'da beklenen kar yağışı ve alınan önlemler hakkında basın toplantısı düzenledi.

  AKOM'da düzenlenen toplantıda konuşan Topbaş şunları söyledi: "Meteoroloji'nin verdiği bilgi doğrultusuda İstanbul'un yine bir kar yağışı etkisi altında olacağı ifade edilmekte hatta yoğun bir kar yağışı ifadeleri özellikle bizim dikkatimizi çekiyor. Bu gece itabarıyla başlayan karla yağmur şeklinde bahsedilen yağışın pazartesi, Salı ve hatta Çarşamba dahi İstanbul'da etkin olacağı söylenmekte. Bizde İBB olarak buna göre hazırlıklarımızı yaptık ve önlemlerimizi aldık. Zaten ekipman olarak oldukça yeterli olduğumuz ifade etmek istuyorum. Bizim başarıya ulaşmamızda İstanbulluların vereceği destek önemli. Yani beraberce bu kar yağışını sıkıntısız geçirmenin ve kent yaşamını olumsuz etkilememin yolu berabarce hareket etmek ve özellikle kış şartlarında hele kar ve yağmurlarda trafiğe çıkışların daha dikkatli olunması ve trafik sürümünün zor olduğu bu şartlarda daha fazla dikkatli olunması gerekiyor."

  Görüş Bildir