Euro
15.6603
0.71%
Dolar
13.816
0.94%
Altın
787.97
0.4%
Borsa
2.04
1.76%
Bitcoin
692.783
0.10%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  İstanbul'da şiddetli fırtına etkili oldu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 'yağış ve kar gelebilir' uyarısı gerçek oldu.
  • 23.09.2014 - 16:10
  İstanbul'da şiddetli fırtına etkili oldu

  İstanbul da şiddetli fırtına etkili oldu #1

  Bu sabah İstanbul'da etkili olan sağanak yağışın ardından gökyüzünü akşam saatlerinde saatteki hızı 50 km'yi aşan rüzgarla birlikte kapkara bulutlar kapladı

  Yapılan tahminlere göre; Marmara'nın batı ve kuzeybatı yönlerinden hızı saatte 60-90 km'yi bulan kuvvetli rüzgar etkili olacak.

  İşte İstanbul için son hava durumu raporları..

  Salı'dan itibaren Türkiye üzerinde etkili olan yağışların, Trakya bölgesinden başlayıp, sırasıyla Doğu Marmara’ya kayacağı açıklandı. T.C Orman ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bulunduğu uyarıya göre sağanak yağış İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik ve Batı Karadeniz’de etkili olacak.

  SARIYER'DE KAR YAĞIŞI

  İstanbul'un Sarıyer ilçesinde de kısa süreli kar yağışı etkili oldu. Yağmurla karışık kar yağışı vatandaşlara şaşkınlık yaşattı.

  VATANDAŞLARA TEDBİRLİ OLUN UYARISI

  Ayrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğü kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgar (60-90 km/saat) ile birlikte meydana gelebilecek çatı uçması, su baskını, ağaç ve direklerin devrilmesi, hortum, yıldırım, ulaşımda aksamalar, sel ve su baskınlarına karşı vatandaşların tedbirli olması uyarısında bulundu.

  İÇ ANADOLU VE KARADENİZ DE DİKKATLİ OLMALI

  Meteoroloji akşam saatlerinde İç Anadolu'nun Doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun Kuzey kesimlerinde kuvvetli rüzgar beklendiğinin bu nedenle oluşması muhtemel risklere karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu. Meteoroloji'den yapılan hava tahmin raporuna göre, İç Anadolu'nun Doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun Kuzey Kesimlerinde Kuvvetli Rüzgar Bekleniyor.

  Bu sabah İstanbul'da etkili olan sağanak yağışın ardından gökyüzünü akşam saatlerinde saatteki hızı 50 km'yi aşan rüzgarla birlikte kapkara bulutlar kapladı

  İŞTE FIRTINA NEDENİYLE MEYDANA GELEN HASARLAR;

  TAKSİM'DE İSKELE ÇÖKTÜ

  Beyoğlu Cumhuriyet Caddesi'nde inşaatı devam eden bir binanın iskelesi, şiddetli rüzgar nedeniyle çöktü. Bazı araçlar enkaz altında kaldı.

  İstanbul'da şiddetli fırtına etkili oldu

  İstanbul da şiddetli fırtına etkili oldu #2

  BÜYÜKADA'DA ŞİDDETLİ FIRTINA

  Büyükada'da şiddetli fırtına sonucu tezgahlar ve şemsiyeler havada uçuştu. Kötü hava şartlarından dolayı seferler iptal edilirken vatandaşlar zor anlar yaşadı.

  BAĞCILAR'DA VE ÜSKÜDAR'DA FIRTINA SONUCU AĞAÇ DEVRİLDİ

  Bağcılar ve Üsküdar'da şiddetli fırtına, sokak aralarındaki ağaçları da kökünden söktü.

  İstanbul da şiddetli fırtına etkili oldu #3

  İDO SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ

  İDO'nun resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada kötü hava şartlarından dolayı bazı seferlerin iptal edildiği açıklandı.

  SULTANBEYLİ'DE OKUL İNŞAATININ ÇATISI ÇÖKTÜ

  Sultanbeyli'de okul inşaatının çatısı çökmesi sonucu 2 kişi yaralandı.

   

   

   


  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir