Euro
15.175
-0.63%
Dolar
13.424
-0.35%
Altın
792.03
-0.20%
Borsa
1924
-4.35%
Bitcoin
463.743
-5.65%
3ºC
İstanbul
Çok bulutlu 3 C

  Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

  Meteoroloji; Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Doğu Karadeniz için uyardı..
  • 24.06.2012 - 11:17
  Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

  Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı #1

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan sondeğerlendirmelere göre, yurdun güney ve doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Doğu Karadeniz ile Aydın ve Muğla'nın iç kesimleri, Uşak, Denizli, Isparta, Burdur, Antalya'nın iç kesimleri, Sivas, Kayseri, Niğde, Konya-Ereğli, Ordu ve Samsun'un doğu çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Adana ve Osmaniye çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde mevsim normalleri civarında, iç ve batı bölgelerde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

  Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

  Yağışların öğleden sonra ve akşam saatlerinde Adana ve Osmaniye çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, sel, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.

  BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

  Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

  İSTANBUL: Az bulutlu ve açık (31)

  ANKARA: Parçalı ve az bulutlu (33)

  İZMİR: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu (35)

  ADANA: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların kuzey ve iç kesimleri başta olmak üzere yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. (32)

  ANTALYA: Parçalı zamanla çevreleri çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde iç ve batı kesimleri kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı (30)

  SAMSUN: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde doğusu kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı (27)

  ERZURUM: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı (24)

  VAN: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı (26)

  DİYARBAKIR: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı (36)


  Görüş Bildir