Petrol
94.91
-3.30%
Euro
18.2481
-0.83%
Dolar
17.9612
0.16%
Altın
1.027
-1.11%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
434.667
-0.81%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Metrobüs durağında sözlü tacize hapis cezası verildi

  Metrobüsten inen kadına sözlü tacizde bulunan 20 yaşındaki R.U. "Kişilerin huzur ve sükununu bozma" suçundan 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. R.U'nun cezası ertelenmedi.
  • 14.04.2014 - 13:40
  Metrobüs durağında sözlü tacize hapis cezası verildi

  Metrobüs durağında sözlü tacize hapis cezası verildi #1

  Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddet Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, mağdur E.D'nin geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Zincirlikuyu metrobüs durağından metrobüse binip, Altunizade metrobüs durağında indiği ve Acıbadem istikametine doğru yürüdüğü sırada R.U. (20) tarafından takip edildiği belirtildi.

  SUÇUNU İNKAR ETTİ ANCAK KAMERA KAYITLARI DELİL OLDU

  R.U'nun E.D'yi takip ettiği esnada arkadan seslenerek, "Bakar mısın, bekle beni" şeklinde cümleler kurduğu ifade edilen iddianamede, "Mağduru bir süre takip ettiği, E.D'nin bir sitenin güvenlik noktasına yaklaştığı sırada şüphelinin kaçarak oradan uzaklaştığı anlaşılmıştır" denildi. R.U'nun mağdur E.D'yi takip ederek ve seslenerek genç kadının huzurunu bozduğunu bu eylemin şikayete bağlı bir suç olduğunu belirten savcılık, E.D'nin uzlaşmak istemediği ve şikayetçi olduğunu kaydetti. R.U hakkında "Kişilerin huzur ve sükununu bozma" suçlamasıyla 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Anadolu Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan R.U, suçlamaları kabul etmediğini belirterek, "Olay günü spor yapmak amacıyla yürüyüş yapıyordum. E.D önümde yürüyordu. Onu geçmek için yol istedim ve bu amaçlı ona seslendim" dedi. Mahkeme, sanığın cezadan kurtulmak amacıyla suçlamayı inkar ettiğini, dosyada kamera kayıtlarının bulunduğunu ifade etti.

  İYİ HALDEN İNDİRİM ALDI

  R.U'nun E.D'yi ısrarla takip ettiğini belirten mahkeme, ısrarla takibin "Kişilerin huzur ve sükununu bozma" suçunu oluşturduğunu kaydetti. Yargılama sonucunda "Kişilerin huzur ve sükununu" bozma suçundan 3 ay hapis cezasına çarptırılan R.U'nun cezası duruşmadaki iyi halinden ötürü 2 ay 15 güne indirildi. Mahkeme R.U hakkında verdiği 2 ay 15 günlük hapis cezasını ertelemedi. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir