Dolar
7.883
-0.0545%
Euro
9.336
-0.0214%
Altın
1836.03
-0.0081%
Borsa
1314.25
-0.7326%
G. Altın
465.605
-0.0055%
Bitcoin
144934.58
0.1956%
9ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 9 C

  Metrobüs yoğunluğuna yan yoldan ek sefer

  Metrobüslerde yoğunluktan kaynaklanan arızaların önüne geçmek için, yan yollara ek otobüs seferleri koyulacağı açıklandı
  • 14.12.2012 - 16:54
  Metrobüs yoğunluğuna yan yoldan ek sefer

  Metrobüs yoğunluğuna yan yoldan ek sefer #1

  Kadir Topbaş, Fransa'nın Paris Valisi Daniel Canepa ile görüşmesinin ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Metrobüslerde yaşanan arızaların kapasitenin üzerindeki yoğunluktan kaynaklandığını belirten Topbaş, bu yoğunluğu azaltmak için yan yollara ek otobüs seferleri koyacaklarını açıkladı. Kadir Topbaş, bu hat üzerinde aslında raylı sistemin olması gerektiğini, ancak şu aşamada bunun mümkün olmadığını aktardı.

  KIŞ HAZIRLIKLARI TAMAM

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kış hazırlıklarına dair bilgi veren Topbaş, başta karla mücadele ekipmanları olmak üzere gerekli bütün hazırlıkların tamamlandığını ve kışa hazır olduklarının ifade etti. Sıkıntı yaşanmaması için İstanbulluların her alanda yöneticilere yardımcı olmasını isteyen Topbaş, kış lastiği uygulamasının da olması gereken bir uygulama olduğunu söyledi.

  'MELEN BARAJIYLA SU SORUNU BİTTİ'

  Melen'deki barajla birlikte İstanbul'un artık su sorunu yaşamayacağını aktaran Topbaş, vatandaşların yine de doğal kaynakları tasarruflu kullanması gerektiğini hatırlattı. Su tedarikinde enerji kullanıldığına dikkat çeken Topbaş, çevrenin korunması adına suyun dengeli kullanılmasını istedi.

  'MUKADDES TOPRAKLARA HİZMET ETMEKTEN GURUR DUYUYORUZ'

  Mekke yerel yönetimi ile imzalanan protokol hakkında da bilgi veren Topbaş, Mekke yönetiminin kendilerinde katı atık yönetimi, teknolojik takip ve sistem kurgulamak gibi konularda bilgi ve deneyim paylaşımı talebinde bulundukları kaydetti. Topbaş, bunun neticesinde de işbirliği protokolü imzaladıklarını söyledi. Katı atık yönetiminde oldukça iyi olduklarını dile getiren Topbaş, benzer işbirliği taleplerinin diğer ülkelerden de geldiğini ancak mukaddes topraklara hizmet vermekten de büyük gurur duyduklarını kaydetti.

  Öte yandan Kadir Topbaş, Fransa'nın Paris Valisi Daniel Canepa ile makamında görüştü. Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından ikili basının karşısına geçti. Yapılan açıklamada Paris yönetimi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında yerel yönetim konusundaki işbirliklerinin görüşüldüğü belirtildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir