Euro
15.2350
-0.43%
Dolar
13.4479
-0.44%
Altın
796.4450
-0.50%
Borsa
1910
-5.02%
Bitcoin
493.201
1.75%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C

  Mezuniyet sevincini ikizleriyle yaşadı-İzleyin

  Uludağ Üniversitesi'nden mezun olan Serhat Fedai, sevincini ikiz çocukları ile birlikte yaşadı.
  • 16.06.2012 - 02:53
  Mezuniyet sevincini ikizleriyle yaşadı-İzleyin

  Mezuniyet sevincini ikizleriyle yaşadı-İzleyin #1

  Uludağ Üniversitesi'nin 2011 - 2012 Eğitim - Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Atatürk Stadı'nda yapıldı. Program öğrencilerin stadda yürüyüşünün ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti. Daha sonra açılış konuşmasını yapan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, Uludağ Üniversitesi'nin yarım asırlık bir eğitim kurumu olduğunu hatırlatarak, 11 fakülte, 4 enstitü, 3 yüksek okul, 1 konservatuar, 15 meslek yüksek okulu ve 50 bin öğrencisi ile Türkiye'nin en büyük üniversitelerinden birisi olduğuna işaret etti.

  VİDEO İÇİN TIKLAYIN

  REKTÖR DİLEK: 150 BİN ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

  Üniversitelerin amacının eğitim - öğretimin yanında bilimsel araştırmalar yapmak ve ürettiği bilgileri toplumla paylaşarak toplumun yaşam kalitesini yükseltmek olduğunu ifade eden Dilek, bu hedefi gerçekleştirmek ve öğrencilerin daha iyi yetişmeleri için büyük gayret içinde olduklarını dile getirdi.

  Bir ülkenin bilim ve teknoloji alanındaki gelişmişlik ve refah düzeyinin uluslararası saygınlığını arttırmak için gerekli olan insan kaynağını yetiştiren en önemli kurumların üniversiteler olduğuna dikkat çeken Dilek, "Gururla ifade etmek isterim ki üniversitemiz bugün 8 bin öğrencisini mezun etmektedir. Bugüne kadar verdiğimiz mezun sayısı toplamı 150 bine ulaşmıştır. Bunca eğitimli beyini ülkemizin hizmetine sunmaktan kıvanç duyuyoruz" dedi.

  YAŞ KÜTÜĞÜNE İSMİNİ ÇAKTI

  Daha sonra üniversite birincisi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu Ebru Kuybu, yaş kütüğüne isminin yazılı olan plakayı çaktı. Uludağ Üniversitesi mezunu olmaktan duyduğunu mutluluğu dile getiren Kuybu, Atatürk ilke ve devrimlerinin izinde Türk ulusuna ve gelecek kuşaklara hizmet edeceklerini kaydetti.

  Konuşmanın ardından Uludağ Üniversitesi birincisi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu Ebru Kuybu, ikincisi Sağlık Meslek Yüksel Okulu Hemşirelik Bölümü mezunu Gülcan Demirci ve üçüncüsü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu Ebuzer Karaaslan'a plaket ve hediyelerini Bursa Valisi Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, CHP Bursa Milletvekilleri Turhan Tayan ile Kemal Ekinci ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu verdi.

  Program üniversite bünyesindeki bölümlerden derece ile mezun olan öğrencilere plaketlerinin verilmesi ile devam etti. Türk Halk müziği konserinin de verildiği programda öğrenciler, halaylar çekerek eğlendiler.

  MEZUNİYET SEVİNCİNİ İKİZLERİYLE YAŞADI

  Mezuniyet törenine 2 aylık ikiz bebekleri ile katılan 35 yaşındaki Biyoloji Bölümü mezunu Serhat Fedai ise çifte mutluluk yaşadı. 4 yıl önce İzmir'den Bursa'ya dikey geçiş yaptığını söyleyen Fedai, mutluluğunu çocukları ve eşiyle kutladığını dile getirdi. Bursa Adliyesi'nde laborant olarak çalıştığını ifade eden Fedai, artık biyolog olarak görev yapmayı istediğini söyledi.


  Görüş Bildir