Dolar
7.6626
0.0039%
Euro
8.9577
-0.2327%
Altın
1896.4
-0.1999%
Borsa
1096.16
0%
G. Altın
467.111
-0.2724%
Bitcoin
80434.63
-1.109%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  MHP'den eşcinsel ve trans yurttaş çıkışı

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ruhsar Demirel: Sorunu görmezden gelemeyiz
  • 19.09.2012 - 14:13
  MHP'den eşcinsel ve trans yurttaş çıkışı

  MHP den eşcinsel ve trans yurttaş çıkışı #1

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ruhsar Demirel, Gey ve Lezbiyen Kültürel Araştırmalar ve Dayanışma Derneği'nin (Kaos GL) ile görüştü. Demirel, "Eğer babalar kendi öz evlatlarını öldürüyorlarsa, herkes bunun sosyal maliyetini düşünmek zorunda. Sorunu görmezden gelemeyiz" dedi.

  EŞCİNSEL AÇILIMI 

  Yeni Anayasa çalışmalarında eşcinsel hakları konusunda ‘cinsel yönelim' ifadesine karşı çıkan MHP'den eşcinsel açılımı geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve TBMM'de Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu ve Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi olan Ruhsar Demirel, Kaos GL Hukuk Danışmanı Avukat Hayriye Kara ve Dış İlişkiler Koordinatörü Murat Köylü ile MHP Genel Merkezi'ndeki makamında kabul etti.

  HÜKÜMET VE KAMU YETKİLİLERİ EŞCİNSEL VE TRANS YURTTAŞLARI KORUMAKLA YÜKÜMLÜ

  Demirel, çeşitli toplum kesimlerinin cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği konularında önyargıları ve "hassasiyetleri" bulunabileceğini, ancak hükümet ve kamu yetkililerinin veya siyasi temsilcilerin eşcinsel ve trans yurttaşları ayrımcılık ve şiddete maruz kalmaktan korumakla yükümlü olduklarını söyledi.

  "SORUNU GÖRMEZDEN GELEMEYİZ"

  Demirel, "Eğer babalar kendi öz evlatlarını öldürüyorlarsa, herkes bunun sosyal maliyetini düşünmek zorunda. Sorunu görmezden gelemeyiz." diyen Ruhsar Demirel "Ülkemizde demokrasi ve insan haklarını derinleştirmek istiyorsak, tüm yurttaşları ortak bir paydada buluşturmak istiyorsak, diyaloga ve bilgi paylaşımına her daim açık olmamız gerekir; birbirimizi ikna edemeyecek olsak da. Oysa ne yazık ki kendini en özgürlükçü olarak tanımlayanlardan en muhafazakarlara dek pek çok toplum kesiminin birbirine karşı önyargısı var" şeklinde konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir