Petrol
101.98
-10.15%
Euro
17.3922
-0.82%
Dolar
16.9413
0.68%
Altın
961.71
-1.64%
Borsa
2371
0.00%
Bitcoin
336.828
0.24%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  Mimarlar Odası Anıtkabir'e halı saha yapıldığını duyurdu

  Mimarlar Odası Anıtkabir'e halı saha yapıldığını duyurdu

  Mimarlar Odası, Anıtkabir’de tepkiler üzerine kaldırılan çocuk parkının ardından yerleşke içine şimdi de halı saha yapıldığını duyurdu.
  • Ajanslar
  • 09.10.2016 - 22:15

  Çocuk parkından sonra Anıtkabir yerleşkesine şimdi de halı saha yapıldı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve Yönetim Kurulu Üyesi Namık Kemal Kaya Anıtkabir çevresinde incelemelerde bulundu. İncelemeler sırasında Fevzi Çakmak Caddesi’nden görünen halı saha tespit edildi.

  GENELKURMAY BAŞKANLIĞI'NA TEPKİ GÖSTERDİLER

  Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın açıklaması şöyle: “Anıtkabir yerleşkesinin her bir metrekaresine yapılan her şey özenle yapılmak zorundadır. Orası askerin futbol oynayacağı yer değil. Anıtkabir Komutanlığı, Genelkurmay Başkanlığı Anıtkabir’in nasıl bir yer olduğunun farkında mıdır!”

  Mimarlar Odası Anıtkabir e halı saha yapıldığını duyurdu #1

  "ÇOCUK PARKI GİBİ HALI SAHA DA KALKACAK"

  “Çocuk parkı ile yaşanan süreçten anlaşılan Genelkurmay Başkanlığı ve Anıtkabir Komutanlığı ders çıkartmamış. Simgesel ve tarihsel bir mekan olan Anıtkabir’de asker futbol oynasın diye halı saha mı yapılır. Anıtkabir yerleşkesindeki bu densiz  hareketler Türkiye halkının değerleriyle dalga geçmektir. Bu artık saygısızlığın  dik alasıdır. Çocuk parkı nasıl kaldırıldıysa bu halı sahada öyle kalkacak. Anıtkabir ne  bir oyun alanı ne de futbol sahasıdır. Damarımıza basmadan bu halı sahayı bir an evvel ya kaldırın, ya kaldırın”

  SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

  Gazete Duvar'ın haberine göre, Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Namık Kemal Kaya da ”Anıtkabir’in saygı ve anı mekanı olan niteliği ve değeri hiçbir absürt müdahaleye açık değildir. Anıtkabir, anı mekânıdır, saygı mekânıdır. İlgililerle görüştüğümüzde askerler futbol oynasın diye 1-2 aydır başladı dedi. Bu ucubeyide kaldıracaklar,başka yolu yok, suç duyurusunda bulunucağız. Artık çok oluyorlar ” dedi.

  DAHA ÖNCE ÇOCUK PARKINI KOMUTANLIK KALDIRMIŞTI

  Söz konusu çocuk parkının fotoğrafları sosyal medyada yayınlanmış, Mimarlar Odası parka ilişkin suç duyurusunda bulunacaklarını belirtmişti. Anıtkabir Komutanlığı gelen teptiler üzerine parkın kaldırılacağını açıklamıştı.

  Mimarlar Odası Anıtkabir e halı saha yapıldığını duyurdu #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir