Petrol
87.99
0.25%
Euro
18.0483
0.16%
Dolar
18.5139
-0.02%
Altın
987.87
0.03%
Borsa
3198
-2.07%
Bitcoin
366.684
3.33%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Mimarlar Odası'ndan Anıtkabir'e yapılan çocuk parkına tepki

  Mimarlar Odası'ndan Anıtkabir'e yapılan çocuk parkına tepki

  Mimarlar Odası, Anıtkabir'e çocuk parkı yapılmasına tepki gösterdi.
  • 23.09.2016 - 14:06

  Mimarlar Odası Ankara Şubesi Anıtkabir'e yapılan çocuk oyun alanına ateş püskürdü.

  Mimarlar Odası ndan Anıtkabir e yapılan çocuk parkına tepki #1

  Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, "Anıtkabir, anı mekanıdır, saygı mekanıdır. Tasarım sürecinde, Aslanlı yolda yere döşenen taşlarla, kafanızı yerden bile kaldıramayacağınız bir tasarım kurgulanmıştır. Bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuk sevgisini biliyoruz. Ancak zamandan ve mekandan bağımsız çocuk oyun aletleri koymak saygısızlıktır." dedi.

  "ANITKABİR PLASTİK KAYDIRAK ALANI DEĞİLDİR"

  Candan, sözlerine şöyle devam etti: "Biz çocuklarımıza davranışlarını zaman ve mekana bağlı olarak geliştirmelerini söylüyoruz. Saygı zamanı ve saygı mekanında çocuklar saygı durmak için orada olmalılar. Anıtkabir plastik kaydırak alanı değildir. O ucubeler oradan ya kalkacak ya kalkacak. Koruma Kurulu buna izin verdi mi? MNG Kargo katkılarıyla yapılmış… MNG kargo neye sponsor olduğunu biliyor mu?"

  "SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ"

  Oyun aletlerinin kaldırılması için Büyükşehir Belediyesine, Koruma Kuruluna, Anıtkabir komutanlığına yazı yazdıklarını bildiren Candan, bu mekansal saygısızlığı yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını da kaydetti.

  Mimarlar Odası ndan Anıtkabir e yapılan çocuk parkına tepki #2


  Görüş Bildir