Euro
10.0159
-0.52%
Dolar
8.418
-0.44%
Altın
494.97
-0.45%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
326.890
-4.28%
33ºC
İstanbul
Güneşli 33 C

  Minik öğrencilerden Mehmetçik'e mektup

  Kocaeli ve Bursa'daki ilkokul ve anasınıfı öğrencileri Şırnak'ta nöbet tutan askelere mektup gönderdi.
  • 25.01.2017 - 12:41
  Minik öğrencilerden Mehmetçik'e mektup

  Kocaeli Çayırova Belediyesi Türkan Göktürk Bilgievi öğrencileri ile Bursa'dan farklı okullarda okuyan öğrenciler, düzenlendikleri etkinlikler kapsamında Mehmetçik için mektup ve şiirler yazdı.

  ASKERLERİ DUYGULANDIRAN MEKTUP

  Dondurucu soğuğa rağmen terör mücadeleyi etkin bir şekilde yürüten Mehmetçik, üzerinde asker ve Türk bayrağı resmi bulunan mektupları okuyunca duygulandı.

  Minik öğrencilerden Mehmetçik e mektup #1

  Minik öğrencilerden Mehmetçik'e mektup VİDEO

  ÖĞRENCİLER UNUTMASINLAR Kİ..

  48. Hudut Tugay Komutan Yardımcısı Piyade Kurmay Albay Nizamettin Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yurdun dört bir yanından gönderilen mektup ve hediyelerin askerler için moral kaynağı olduğunu söyledi.

  Minik öğrencilerden Mehmetçik e mektup #2

  Nizamettin Doğan, "Öncelikle bizi düşünerek duygu dolu sözleri kaleme alan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Bu öğrencilerimiz unutmasınlar ki biz de canımız pahasına ülkemizi korumak için mücadele ediyoruz. Bizlere, bu çok kıymetli hediyeleri gönderen bütün arkadaşlarımıza, kardeşlerimize, onları yetiştiren anne, baba ve değerli öğretmenlerine, hududun sıfır noktasından en derin sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz."

  Minik öğrencilerden Mehmetçik e mektup #3

  VATANI KORUMANIN MUTLULUĞU İÇERİSİNDEYİZ

  Mektupları okuyan askerler de öğrencilere teşekkür ederek "Biz burada sevdiklerimizden uzakta askerlik görevimizi icra ediyoruz, fakat vatanımızı korumanın mutluluğu içerisindeyiz. Şunu iyi bilin ki vatan ve millet için her türlü fedakarlığa hazırız." ifadelerini kullandı.

  Minik öğrencilerden Mehmetçik e mektup #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir