Dolar
6.8099
-0.0014%
Euro
7.5837
0.1995%
Altın
1739.65
-0.0005%
Borsa
107266.19
0%
G. Altın
380.488
-0.1165%
Bitcoin
68507.52
4.6429%
17ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 17 C

  Motosikletçilerden Özgecan eylemi

  Türkiye Motosiklet Platformu üyeleri, Özgecan Aslan cinayetine tepki göstermek için Kadıköy'de eylem yaptı.
  • DHA
  • 15.02.2015 - 21:13

  Motosikletçilerden Özgecan eylemi

  kadıköy,

  Riders of Bilgi, TürkBikers, Ay Yıldız Türkiye, Realist, Türk Chopper, Road Runners, TR Riders,Gray Wolves ve Route 66 motorsiklet kulüplerinin bir araya gelmesi ile kurulan Türkiye Motosiklet Platformu üyeleri Özgecan Aslan cinayetine tepki göstermek için Kadıköy'de eylem yaptı.

  Platform'un 2. Başkanı Zafer Fatih Özsoy, motosiklet sürücülerinin kadın cinayetlerine ve kadına yapılan tacizlere dur demek için bir platform kurduklarını belirterek, amaçlarının kadın cinayetlerine ve kadınlara karşı yapılan her türlü tacize karşı mücadele vermek olduğunu söyledi.

  ÖZGECAN BİZİM İÇİN SON DAMLA OLDU

  Platform olarak, bu konularda her zaman hukuk ve devlet güçlerinin yanında yer alacaklarını vurgulayan Özsoy, şunları söyledi;

  "Bugüne kadar tüm motosikletçiler serseri ve zorlu insanlar olarak anılmıştı. Bunu kırmak için çok mücadele ettik. Çünkü biz saygılı insanlarız; çevreye, doğaya ve insanlara. Özgecan Aslan cinayetinden sonra, bu olay bardağı taşıran son damla olmuştu bizler için. Artık bu kötü anıldığımız imajımızı, cani insanlar üzerinde göstermeye karar verdik. Onlara öyle davranmak istiyoruz. Toplumsal vicdanı rahatlatmak gerekiyor. Biz kolluk kuvvetlerine yardımdan öte bir şey tabii ki planlamıyoruz, onların her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Psikolojik destek olarak ve onların her zaman, her koşulda, mahkemede, hastanede yatarken istismara uğramamaları için, motosikletciler olarak yeni bir platform kuruyoruz. Bu platform aracılığı ile onların yanında bir güç olarak yer alacağız."

  SABRIMIZIN SONUNA GETİRMİŞTİR

  Gruplar adına basın açıklaması yapan bir motosikletçi de, "19 yaşında, minibüste, üç cani ve vicdansız tarafından tecavüze uğrayıp, sonra cansız bedeni üzerinden işkence gören Özgecan Aslan cinayeti, bizi, sabrımızın sonuna getirmiştir. Bu olaydan sonra bizler, topluma ve insanlara duyarlı motosiklet sürücüleri olarak yeni bir oluşum içerisine girdik. Çünkü biliyoruz; bu ahlaksızlık, bu vicdansızlık, bu cinayet ilk değil ve son da olmayacaktır. Biz motosiklet sürücüleri olarak artık kadın ve çocuk istismarlığına karşı birleşiyoruz" dedi.

  CADDEBOSTAN'DA EYLEMLERİNE SON VERDİLER

  Motosikletçiler arasında yer alan Ayşe Sevgi Aksoy adlı kadın da, yıllar önce 5 genç tarafından taciz edildiğini belirterek, "Bu tür olayların ardı arkası kesilmediği için buradayım" dedi. Yaklaşık 150 motosikletçi, açıklamanın ardından Kadıköy İskele Meydanı'ndan hareket etti. Motosikletçiler, Bağdat Caddesi boyunca ilerleyerek, Caddebostan'da eylemlerine son verdi.


  Görüş Bildir