Petrol
109.52
0.38%
Euro
17.6916
-0.76%
Dolar
16.7167
-0.99%
Altın
988.56
-0.36%
Borsa
253
-0.96%
Bitcoin
359.959
-0.84%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Müezzinoğlu: Türkiye'ye kaçak yollarla girdim

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Yunanistan'da doğduğunu ve Türkiye'ye kaçak yollarla girdiğini belirtti.
  • 28.03.2013 - 18:14
  Müezzinoğlu: Türkiye'ye kaçak yollarla girdim

  Müezzinoğlu: Türkiye ye kaçak yollarla girdim #1

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kabineye seçildikten sonra doğduğu topraklar olan Yunanistan'a gerçekleştirdiği ilk yurt dışı seyahatte hayat hikayesinin Yunanistan'la olan bağlantılarını anlattı.

  "TÜRKİYE'YE KAÇAK YOLLARLA GİRDİM"

  Bakan Müezzinoğlu, Yunanistan'da bulunmanın kendisini çok heyecanlandırdığını ancak asıl heyecanının doğduğu yer olan Batı Trakya'ya gidecek olmak olduğunu söyledi. Bakan Müezzinoğlu, bakan olduktan sonra özellikle tercihinin doğduğu topraklara seyahat gerçekleştirmek olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: ''Yunanistan'da çocukluğumu geçirdiğim, ilkokulu, ortaokulu okuduğum, gençliğim süresince ailemin burada yerleştiği bir ülke. Dolayısıyla doğduğum vatanım. Ama koşullar, şartlar bize bu ülkede geleceğimizi şekillendirme imkanı tanımadı ve 1983 yılında buradan Türkiye'ye, anavatana Meriç Nehri'ni kaçak yoldan geçerek iltica ettim.''

  "18 YIL YUNANİSTAN'A GİRME YASAĞIM VARDI"

  Bakan Müezzinoğlu, 1986 yılında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu belirterek, kendisine vatandaşlık değiştirdikten sonra 18 yıl Yunanistan'a girme yasağı konduğunu ve vize verilmediğini kaydetti.

  Müezzinoğlu, 2001 yılından bu yana Yunanistan'a gelip gitme imkanı yakaladığını ifade ederek, sözlerine şöyle devam etti:

  "AKRABALARIMIN ÇOĞU BATI TRAKYA'DA"

  ''Tabii eşim de Batı Trakyalı. Kayınpederim, kayınvalidem hala Batı Trakya'da yaşıyorlar. Akrabalarımız ve sevdiklerimiz var. Her şeyden önemlisi çocukluk anılarımız var. Dolayısıyla ayağımızın biri, gönlümüzün yarısı Batı Trakya. O nedenle bakan olur olmaz ilk arzu ettiğim yerlerden bir tanesi de Batı Trakya'ya ziyaret gerçekleştirmekti. Tabi biz ne kadar acele edersek edelim koşullar nedeniyle ancak bugün nasip oldu.

  Ziyaretin resmi boyutu açısından önce Atina'ya gelmenin gerekliliğine vurgu yapan Bakan Müezzinoğlu, bugün Yunanistan Sağlık Bakanı'na Batı Trakya'da da kardeş hastane olması önerisi getirdiğini belirtti.

  Akşam saatlerinde Atina'dan Batı Trakya'ya hareket eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, cumartesi günü Edirne'de Trakya Üniversitesi Rektörü ile de görüşeceğini ifade etti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir