Müezzinoğlu'ndan Ebola açıklama

Müezzinoğlu'ndan Ebola açıklama

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Kurulması ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Tasarı'nın ikinci bölümünde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Müezzinoğlu, Ebola ile ilgili en ileri ülkeler hangi tedbirleri alıyorsa Türkiye'nin de aynı tedbirleri aldığını söyledi.

Havaalanlarından itibaren takipleri yaptıklarını belirten Müezzinoğlu, "Ebola ile ilgili bir sıkıntı yaşamadık ve tedbirleri de en ileri tedbirler şeklinde alıyoruz" dedi.

"IŞİD ÜYESİ OLDUĞUNU BİLEMEM"

Müezzinoğlu, "IŞİD militanlarının tedavisiyle" ilgili bir soru üzerine, hekim ve sağlık hizmeti sunan yerlerin, sağlık hizmetine ihtiyacı olanın insan olup olmadığına bakacağını, ondan sonraki sürecin emniyetin olduğunu belirterek, "Biliyorsam onun IŞİD üyesi olduğunu onu yine emniyete bildiririm, o gereğini yapar. Benim bilmek gibi bir zorunluluğum da yok. Hastaysa, tedaviye ihtiyacı varsa, yaralıysa tedavisini yapmakla sorumlu" diye konuştu.

Müezzinoğlu, bir başka soru üzerine, sahte stent olayıyla ilgili 1230 ürüne el konulduğunu, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.