Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
769.500
-1.76%
15ºC
İstanbul
Yağmur 15 C

  Muğla'da brekdans şöleni

  Marmaris'te "Underground Funky Base (UFB)" isimli etkinlik kapsamında düzenlenen breakdansı yarışması eğlenceli ve renkli görüntülere sahne oldu.
  • 08.09.2014 - 04:37
  Muğla'da brekdans şöleni

  brekdans

  Bu yıl sekizincisi gerçekleştirilen etkinlikte, dünyanın bir çok yerinden 700'e yakın dansçı Marmaris'e geldi.

  İlçenin değişik noktalarında iki gün sergiledikleri performanslarına göre finale seçilen dansçılar, bugün 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda sahne aldı. Dansçılar "kapışma" şeklinde dans ederek birbirlerine üstünlük sağlamaya çalışırken, eğlenceli ve renkli anlara sahne olan yarışmayı yabancı turistin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi ilgiyle izledi.

  Yarışmayı izleyenler arasında yer alan şarkıcı Nez, gazetecilere yaptığı açıklamada, yakından takip ettiği yarışmayı izlemek için dansçı arkadaşlarıyla Marmaris'e geldiğini söyledi.

  UFB'nin Türkiye'deki en önce gelen dans yarışmalarından birisi olduğunu ve bununla gurur duyulması gerektiğini belirten Nez, yarışmaya kurumların destek vermesini istedi.

  Yarışmanın organizatörü Eyüp Bilinmiş, UFB'nin 8 ülkede eleme yaptığını ve en iyi dansçıları belirleyerek etkinliğe davet ettiklerini kaydetti.

  Etkinliğe katılmak için farklı ülkelerden 700'e yakın dansçının Marmaris'e geldiğini bildiren Bilici, "UFB Marmaris'in dünyaya açılan bir kapısı. Şuan dünyanın her yerinden dansçılar adeta Marmaris'e akıyor. Herkes için çıtayı biraz daha yükseltiyoruz" dedi.

  Yarışmayı kendi imkanlarıyla yaptıklarını anlatan Bilinmiş, Marmaris Belediyesi, Otelciler Birliği ve Marmaris Turizm Tanıtma Birliği gibi kurumlardan destek görmeleri durumunda gelecek yıllarda Marmaris'e 10 bin kişiyi getirebileceklerini savundu.

  Yurt dışında yarışmaya büyük bir ilginin olduğuna dikkati çeken Bilinmiş, "Bir İngiliz kanalı yarışmayı canlı yayınlıyor, internet aracılığıyla ise 500 bin kişi canlı olarak izliyor. Bu tür yarışmalar, Türkiye ve Marmaris'i tanıtmanın en iyi yollarından biri" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir