Euro
10.8462
0.19%
Dolar
9.3071
0.14%
Altın
530.93
0.44%
Borsa
1.43
0%
Bitcoin
595.483
1.82%
12ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 12 C

  Muğla'da sosyal mesafeli çadır tatili

  Akyaka'da bol oksijen eşliğinde kamp yapan tatilciler, çadır kurarken salgın şartlarını gözetiyor.
  • DHA
  • 20.06.2020 - 10:23
  • Güncelleme : 20.06.2020 - 10:23
  Muğla'da sosyal mesafeli çadır tatili

  Muğla'nın Ula ilçesinin dünyaca ünlü 'Sakin Şehir' unvanlı turistik mahallesi Akyaka, çam ormanları arasında kurulan çadır kamplarıyla bu yıl da tatilcilerin adresi oldu.

  Yerli turistler, çadırlar arasında 2 metrelik sosyal mesafe kuralına uyarak tatil yapıyor.

  Muğla'nın turistik merkezlerindeki lüks otellerde tatil yapma imkanı bulamayan tatilciler, Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesi'nce, 2011'in Haziran ayında 'Sakin Şehir' ilan edilen Ula'nın Akyaka Mahallesi'ndeki kamp alanındaki ucuz tatili tercih ediyor.

  FİYAT, 70 İLA 130 LİRA ARASINDA DEĞİŞİYOR

  Yerli turistler, dev çam ağaçlarının gölgesine günlüğü 70 ila 130 lira arasında değişen fiyatlarla kurdukları çadır ve karavanlarda tatillerini geçiriyor. Serin bir ortamı tercih edenlerin bazılarının tatili aylarca sürebiliyor.

  Muğla'da sosyal mesafeli çadır tatili VİDEO

  Muğla da sosyal mesafeli çadır tatili #1

  GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR KAYIT ALTINA ALINIYOR

  Gökova Körfezi'nin serin sularına sabahın ilk ışıklarıyla girerek güne başlayan kamp sakinleri, daha sonra kahvaltılarını bol oksijen eşliğinde yapma fırsatı buluyor. Akyaka kamp alanında 600 dönüm arazi üzerinde 300 çadır kuruluyor.

  Bölgeye gelen ziyaretçilerin sakin ve huzurlu bir ortamda tatil yapmalarını sağlamak için giriş ve çıkışlar görevliler tarafından kayıt altına alınıyor. Kamp alanlarına kurulan çadırlar arasında en az 2 metre sosyal mesafe olmasına dikkat ediliyor.

  Muğla da sosyal mesafeli çadır tatili #2

  "CENNET GİBİ BİR YER"

  Gaziantep'ten ilk kez Akyaka'ya tatile geldiğini belirten Tuğba Maden, "Arkadaşlarımız daha önce burada tatil yaptılar. Onlar tavsiye ettiler. İnternetten de araştırma yaptım. Araştırmalarımda güzel bir yer olduğu fark ettim. Cennet gibi bir yer." dedi.

  İstanbul'dan gelen başka bir tatilci Hakan Karadeniz ise, "Güzel bir yer. Koronavirüs salgını nedeniyle şu anda fazla kişi yok. Akrabalarımızın daveti üzerine geldik. Sahili çok güzel. İmkanı olanlar buraya gelip bol bol oksijen alsınlar. Kamp alanında sezonluk tatilciler için yapılan düzenlemeler için de memnunuz." diye konuştu.

  Muğla da sosyal mesafeli çadır tatili #3

  Muğla da sosyal mesafeli çadır tatili #4

  Muğla da sosyal mesafeli çadır tatili #5

  Muğla da sosyal mesafeli çadır tatili #6

  Muğla da sosyal mesafeli çadır tatili #7

  Muğla da sosyal mesafeli çadır tatili #8

  Muğla da sosyal mesafeli çadır tatili #9

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir