Petrol
98.52
4.34%
Euro
18.1017
-0.47%
Dolar
18.616
0.17%
Altın
1.014
-0.82%
Borsa
3568
0.39%
Bitcoin
367.556
-1.68%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Muharrem İnce'den Rektör Tomar'a teselli

  Yalova Üniversitesi'nin akademik yıl açılışında Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar'ı CHP'li vekil Muharrem İnce teselli etti.
  • DHA
  • 18.09.2017 - 21:30
  Muharrem İnce'den Rektör Tomar'a teselli

  Yalova Üniversitesi kampüsünde yeni akademik yılın açılışı nedeniyle tören düzenlendi. Törene Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yalova Garnizon Komutanı ve Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanı Tuğamiral Ayhan Gedik, Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Özgür ile akademik kadro ve öğrenciler katıldı.

  Muharrem İnce den Rektör Tomar a teselli #1

  "PROF. DR. ALİ ERBAŞ HOCAMIZ DA BURADA OLACAKTI"

  Yalova Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, yeni akademik yılın buruk açıldığını söyledi. Tomar, "Bugün burada şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı görevini devralmış olan Prof. Dr. Ali Erbaş hocamız olacaktı. Ben de dün yurt dışındaydım. Yurt dışında haberim oldu. Hemen uçağa atlayarak buraya geldim. Sayın Rektörümüz, şu anda Diyanet İşleri Başkanımız, burada olamadığından dolayı çok üzgün olduklarını ifade ettiler.

  "BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ"

  Geçen hafta Yalova Üniversitesi’nin bir öğrencisi, Work and Travel Programı kapsamında bulunduğu Amerika’da trafik kazası geçirdi. Yalova Üniversitesi ailesi olarak ailesine baş sağlığı diliyoruz.  Bir öğretim yılına bu şekilde başlamak istemezdik, ama maalesef hayatın olağan akışı içerisinde bu tür şeyler olabiliyor." dedi.

  Muharrem İnce den Rektör Tomar a teselli #2

  "BU İŞE KENDİMİ ÇOK LAYIK GÖRMÜYORUM"

  Konuşmasında, üniversitenin yapısal sorunları olduğunu söyleyen Rektör Vekili Tomar, "Şahsen ben de kendimi çok layık görmüyorum bu işe. Ben Edinburgh Üniversitesi’nde okudum. Orada hoca olamadım. Türkiye’mizin seçkin kurumları Boğaziçi’nde, ODTÜ’de, buralarda da hoca olamadım. Belki epey eksik yanım var. Yani Yalova Üniversitesi’ne gelmeyi çok hak etmiyorum belki de ama olsun. Gene de samimiyetle elimden geleni yapacağım. Buraya gelen öğrencilerimizin de bazı sorunlarla karşılaşacağını biliyorum. Elimden geldiğince görevde olduğum müddetçe öğrencilerimizin sorunlarını çözeceğim." diye konuştu.

  "YALOVA ÜNİVERSİTESİ İSTEDİĞİ SEVİYEYE ERİŞEMEDİ"

  Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da programda bir konuşma yaparak Yalova Üniversitesi’nin ne yazık ki istenen seviyeye erişemediğini dile getirdi.

  "KAYBEDENLER KULÜBÜ OLMUŞUZ"

  CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ise yaptığı konuşmada Rektör vekiline seslenen İnce, “Hocam üzülmeyin, iyi üniversitelerde hoca olamamışsınız. Bu ülkede Pavarotti’yi konservatuara almadık biz, sesi yetersiz diye. Hiç canınızı sıkmayın. Bak ben de genel başkan olamadım. Ben moralimi bozuyor muyum? Sen niye bozuyorsun?  Yalova’nın kaderi bu demek ki. Hep Kaybedenler Kulübü olmuş demek ki.” şeklinde konuştu.

  Muharrem İnce'den Rektör Tomar'a teselli VİDEO

  Muharrem İnce den Rektör Tomar a teselli #3

  Muharrem İnce den Rektör Tomar a teselli #4

  Muharrem İnce den Rektör Tomar a teselli #5


  Görüş Bildir