Euro
15.3538
0.9%
Dolar
13.5955
0.78%
Altın
781.06
0.86%
Borsa
2.005
1.2%
Bitcoin
708.306
-1.33%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C

  Muhtardan yangına müdahale etmeyen köylüye ilginç ceza

  Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı Yeniköy muhtarı Hasan Alakuş, köyde çıkan orman yangınını bırakıp oyun oynayan köylüye oyun yasağı getirdi.
  • 22.09.2014 - 09:38
  Muhtardan yangına müdahale etmeyen köylüye ilginç ceza

  Muhtardan yangına müdahale etmeyen köylüye ilginç ceza #1

  Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı Yeniköy muhtarı Hasan Alakuş, yaklaşık 10 gün önce köy yakınında çıkan orman yangını için çağrı yaparak, müdahale için köylülerden yardım istedi. Kontrol altına alınan ve 15 hektarlık bir orman alanının zarar gördüğü yangından geri döndüğünde köylülerin yardıma gelmediğini ve kahvehanede oturup oyun oynadığını gören Alakuş, buna kızıp köydeki bütün kahvehanelerde oyun oynamayı yasakladı.

  ''İKİNCİ BİR KARARA KADAR...''

  Eskiden herhangi bir yerdeki yangına herkesin koştuğunu belirten Alakuş, şöyle konuştu: “Vatandaşlarımızın büyük bir kısmı gençlerimiz hariç, yangını söndürmeye gitmedi. Kahvehanelerde oyun oynadılar. Bu köydeki herkes, dağdan yararlanıyor. Ben de ikinci bir karara kadar domino ve kağıt oyunlarını yasakladım. Oyun oynandığını tespit ettiğimiz kahvehanelere 1000 TL ceza keseceğiz.”

  MUHTARA TAM DESTEK

  Köy sakinlerinden Hüseyin Karahan, “Bu yangın dağda değil de, herhangi birimizin evinde de olabilirdi. Vatandaşlar olarak, yangına müdahale etme noktasında biraz zayıf kaldığımızdan muhtar kızdı. Muhtarın bu kararını destekliyorum” diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir