Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.936
-0.19%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  Murat Ülker'in Ahmet Davutoğlu anısı

  AK Parti Genel Başkan Adayı Ahmet Davutoğlu'nun okul yıllarına dair ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı.
  • 26.08.2014 - 12:54
  Murat Ülker'in Ahmet Davutoğlu anısı

  Murat Ülker in Ahmet Davutoğlu anısı #1

  Davutoğlu ile okul yıllarına ilişkin hatırlarını aktaran Murat Ülker okuldan neden uzaklaştırılmak istendiklerini çarpıcı ifadelerle anlattı.

  MURAT ÜLKER'İN DAVUTOĞLU ANISI

  Başarılı bir eğitim hayatı olan Davutoğlu lise yıllarında okuldan uzaklaştırılmak istendi. Bu ilginç detayı Hulisi Turgut'un kaleme aldığı Sabri Ülker'in Hayat Hikayesi adlı biyografi kitabında Murat Ülker çarpıcı ifadelerle aktardı.

  OKULDAN UZAKLAŞTIRMAK İSTEDİLER

  Davutoğlu ile İstanbul Erkek Lisesi'nde aynı sınıfta olduklarını söyleyen Murat Ülker o denemde okulda iki farklı grubun olduğunu ve Davutoğlu ile aynı grupta yer aldıklarını söyledi. Öğrenciler arasındaki bu kutuplaşmanın okul yönetimi tarafından tedirginlikle karşılandığını anlatan Ülker bu nedenle okul yönetiminin kendilerini okuldan uzaklaştırma amacını şöyle anlattı:

  'Okul yönetimi, olayların elebaşı olarak Ahmet Bey ile beni görmüş. Hatta o kadar ki, 'Bu iki öğrenciyi okuldan atarsak, olaylar yatışır' demişler. Bu anlattığım olaylar, İstanbul Erkek Lisesi'nin son sınıfında meydana geliyordu.' Velilerinin okula çağrıldığını aktaran Ülker Davutoğlu'nun her dönem takdir kendisinin ise bazen takdir ama sürekli teşekkür almasından dolayı okuldan uzaklaştırmaktan vazgeçen okul yönetiminin tavrını 'Biz çocuklarınızı bu okuldan mezun edeceğiz. Derslerinde çok başarılılar. Onların mutlaka iyi bir üniversiteye girmeleri lazım. Ama lütfen, çocuklarınızı okuldan alın, evde oturup çalışsınlar, kursa gitsinler, üniversiteye hazırlansınlar. Ben, bu çocukları her şart altında mezun edeceğim' ifadeleri ile aktardı. Okul yönetimin bu teklifine karşı Davutoğlu ve Ülker okula ailelerinin desteğiyle devam etti. Israrla okula gittiler.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir