Petrol
109.95
-1.43%
Euro
16.26
0.88%
Dolar
15.56
0.54%
Altın
915.50
-0.67%
Borsa
2422
0.13%
Bitcoin
474.226
-0.27%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  Mustafa Akaydın'ın yurt açıklaması yalan çıktı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mustafa Akaydın'ın yurtta kalan öğrencilerle ilgili yaptığı açıklamada yalan söylediği ortaya çıktı.
  • 05.09.2014 - 11:44
  Mustafa Akaydın'ın yurt açıklaması yalan çıktı

  Mustafa Akaydın ın yurt açıklaması yalan çıktı #1

  Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Çocuk ve Gençlik Evi Sosyal Tesisi ile ilgili açıklama yapan Akaydın, buraya sadece ihtiyacı olan öğrencilerin alındığını, hatta iki milletvekili yeğenleri için kendisini aradığında "Milletvekili de kendi yeğenlerini kendisi okutsun" dediğini iddia etmişti. Yurtta kalan öğrencilerle ilgili belgeler bu açıklamanın tamamen yalan olduğunu ortaya koydu.

  MİLLETVEKİLİ YEĞENİ YURTTA  KALDI

  Sabah gazetesinin elde ettiği belgelere göre CHP Samsun Milletvekili Ahmet İhsan Kalkavan'ın yeğeni E.H. geçen yıl öğrenci yurdunda kaldı. Yetkililerden edinilen bilgiye göre yeğen E.H bu yıl da yurtta kalmaya devam edecek. Diğer yandan belediyenin yurdunda kalan öğrencilerin dosyaları da Akaydın'ı yalanladı. Yurtta kalan yüzden fazla öğrencinin dosyasında CHP'lilerin referansları yer alıyor.

  CHP'LİLERİN REFERANSLARI

  Büyükşehir'in yurdunda kalma hakkı verilen öğrencilere referans olanların arasında CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, CHP Milletvekili Rıza Türkmen, CHP Milletvekili Adnan Keskin, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Kırıkkale Milletvekili Mehmet Ziya Kesiroğlu, CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, CHP İzmir Milletvekili ve Antalya Koordinatörü Erdal Aksünger, CHP il başkanları ve belediye başkanları buluyor. Bazı öğrencilerin isimlerinin karşısında ise bizzat Akaydın'ın kendisinin ve eşi Günseli Akaydın'ın isimleri referans olarak yer alıyor.

  Mustafa Akaydın ın yurt açıklaması yalan çıktı #2

  BÜYÜKŞEHİR İLE TÜRGEV PROTOKOL İMZALADI

  Diğer yandan Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Çocuk ve Gençlik Evi Sosyal Tesisi'nin TÜRGEV'e devir edilmediği, Büyükşehir Belediyesi ile TÜRGEV arasında protokol imzalandığı açıkladı. Protokole göre, yurdun personel maaşları da dahil olmak üzere tüm giderlerinin TÜRGEV tarafından karşılanacağı ve öğrencilerin hiçbir zam yapılmadan geçen yıl ödedikleri ücretleri ödeyerek bu yıl da kalmaya devam edecekleri bildirildi.

  İKİ BAŞKAN ARASINDAKİ YÖNETİM FARKI

  Başta CHP Milletvekili Ahmet İhsan Kalkavan'ın yeğeni olmak üzere geçen yıl yurtta kalan öğrencilerin de burada kalmaya devam edebilecekleri açıklandı. Akaydın döneminde CHP'li milletvekilleri, belediye başkanları, il başkanları ve Akaydın'ın bürokratlarının referansları ile yurtta kalınabilirken Türel döneminde hangi siyasi partiden olursa olsun öğrencilerin kalmaya devam edebilecek olmasının iki başkan arasındaki yönetim anlayışı farkını ortaya koyması dikkat çekiyor.

  AKAYDIN'IN SÖYLEDİKLERİ SEÇİMLERE DAMGA VURMUŞTU

  Mustafa Akaydın'ın yerel seçimler sırasında ortaya attığı yalanlar seçimlere damga vurmuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in İspanya'da evi olduğu ve belediye çalışanlarının toplumsal denge sözleşmesini kaldıracağına yönelik birçok yalan Akaydın tarafından seçim malzemesi olarak kullanılmış ancak hepsinin yalan olduğu belgeleri ile ortaya çıkmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir