Euro
9.4041
-0.82%
Dolar
7.8855
-0.84%
Altın
459.95
-0.44%
Borsa
1.334
0.66%
Bitcoin
137.908
-10.41%
12ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 12 C

  Mustafa Kamalak’ın korumaları imam dövdü iddiasi

  Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın korumaları, cami avlusunda bir imamı tekme tokat dövdü. Olay anı kameralara yansıdı.
  • İHA
  • 02.06.2015 - 10:42
  Mustafa Kamalak’ın korumaları imam dövdü iddiasi

  kamalak

  27 Mayıs günü Habibler’de Araba Konağı Camii’nde meydana gelen olayda, SP Sultangazi İlçe Başkanı Hasan Akpınar’ın eşi ve beraberindeki SP’li kadınlar, seçim propagandası için bir cami imamımın evine konuk oldu.

  OY VERECEĞİ PARTİYİ SÖYLEYİNCE TARTIŞMA ÇIKTI

  İmamın eşi, oyunu vereceği partinin belli olduğunu söyledi. Bunun üzerine kadınlar ‘siz nasıl zinayı serbest bırakan, hırsızlık yapan, zengini kayıran bir partiye oy vereceksiniz’ diyerek tepki gösterdi.

  Bu konuşmaların ardından taraflar arasında tartışma yaşandı. Evdeki tartışma üzerine araya giren ev sahibi İmam Hayrettin Aydın, tarafları yatıştırmaya çalıştı. Tartışma bina dışına kadar devam ederken partili kadınlar bir süre sonra mahalleden ayrıldı.

  Mustafa Kamalak’ın korumaları imam dövdü iddiasi VİDEO

  İMAMI TEKME TOKAT DÖVDÜLER

  Ertesi gün camiye gelen SP Sultangazi İlçe Başkanı Hasan Akpınar ve SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın yakın korumaları, İmam Hayrettin Aydın’a ‘Mezarlıkta Kur’an-i Kerim okutacağız’ bahanesiyle yanlarına çağırdı. Grup, camiden avluya geçen imamı, bir süre konuştuktan sonra oturttukları bankta darp etmeye başladı. Aydın, neye uğradığını şaşırırken, saldırganlar araya girmeye isteyenlere de müsaade etmedi.

  Mustafa Kamalak’ın korumaları imam dövdü iddiasi #2

  CAMİ BEKÇİSİ OLAYI ANLATTI

  Yayla Mezarlığı’nda cenazeleri için Kur’an-ı Kerim okutacakları bahanesiyle imamı evinden çağırttıkları cami bekçisi, olay gününü anlattı. Bekçi, "Ben ev sahibi imamı çağırdım. Gelenler ‘Kur’an-ı Kerim okutacağız’ dediler. Ondan sonra pata küte giriştiler. Allah rızası için bırakın dedim. Ama beni dinlemediler" dedi.

  "YAPILAN SALDIRI ÇOK ÇİRKİN"

  Cami cemaatinden bir vatandaş, "Yapılan saldırı çok çirkin. Bugün buraya her partiden insanlar geliyor. MHP’lisi de, CHP’lisi de, HDP’lisi de, AK Parti'lisi de geliyor. Hepsine karşı saygımız sonsuzdur. Herkes kendi propagandasını yapar. Ama gelip bir kesimi kötüleyip de diğer kesime insanları çekmek bir olaydır" diye konuştu.

  "SAADET PARTİSİ’NE OY VERMEYENLER CEHENNEME GİDERLER"

  Bir başka cami cemaatinden vatandaş ise şunları söyledi: "Şimdi bu Saadet Parti'li kadınlar bütün mahalleyi gezdiler. Bu arkadaşın hoca olduğunu bilmiyorlardı. Evine zorla girmeye çalışıyorlar. Siz AK Parti’ye oy veriyorsunuz, Erdoğan’a oy veriyorsunuz diye hakaret ediyorlar. Ve ‘AK Partiye neden oy veriyorsunuz? Onlar Müslüman değil’ bilmem ne… Böyle şey olur mu? ‘Saadet Partisi’ne oy vermeyenler cehenneme giderler’ diyerek böyle hitap ediyorlar insanlara."

  HOCAYA İFTİFA ATTILAR

  SP’li ilçe başkanını telefondan aradıklarını ama ulaşamadıklarını belirten vatandaş, "Hatta ben Hasan Akpınar’ı aradım. Kendisi telefona çıkmadı. Olayı yatıştıralım dedik ama o oralı olmadı. Çok çirkin bir şeydir bu. Biz bunları kınıyoruz. Kadınları salıyorlar kendileri arkada bekliyorlar. Ondan sonra kadınları bir tepki gördü mü hocaya iftira atıyorlar. Kur’an okuyan adamın ağzından küfür çıkar mı? Küfür etti diyorlar" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir