Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
584.387
-0.94%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Mutlu Kaya yoğun bakımdan çıkarıldı

  Mutlu Kaya'nın durumunun iyiye gittiği ve 37 gün sonra yoğun bakımdan çıkarıldığı açıklandı.
  • Ajanslar
  • 23.06.2015 - 16:43
  Mutlu Kaya yoğun bakımdan çıkarıldı

  Mutlu Kaya yoğun bakımdan çıkarıldı #1

  Bir televizyon kanalındaki ses yarışmasıyla tanınan ve Diyarbakır Ergani'deki evinde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan Mutlu Kaya, 37 günlük yoğun bakım ünitesindeki tedavinin ardından normal odaya alındı.

  YOĞUN BAKIMDAN ÇIKTI

  Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahı Uzman Doktor Ulaş Aktaş, AA muhabirine, Kaya'nın sağlık durumunun iyiye gittiğini ve yoğun bakım ünitesinden çıkarıldığını söyledi.

  Kaya'nın bir ayı aşkın süredir hastanelerinde tedavi gördüğünü belirten Aktaş, genç kızın kısıtlı da olsa konuşmaya başladığını kaydetti.

  Aktaş, şunları kaydetti:

  KONUŞMAYA BAŞLADI

  "Yoğun bakım ünitesinden çıkarılan Mutlu'nun bilinci açık ve genel durumu iyi. Birkaç kelimeyle de sınırlı olsa konuşmaya başladı. Servise aldık. Şu an şuuru açık. Bizimle iletişime geçiyor. Uzun bir fizik tedavi ve rehabilitasyon süreci gerekli. Sıvı ve yumuşak tarzda yemek yiyiyor, günde birkaç kez sandalye ile gezdiriyoruz. Beyin cerrahi açısından şu an bir sıkıntısı yok. Kısıtlı kelimeler kullanıyor. Önce bir kelimeyle başladı şimdi 8-10 kelime konuşuyor. Her şeyin farkında ve bilinci açık."

  BAŞINDAN VURULMUŞTU

  Mutlu Kaya, Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde İstanbul'da katılacağı televizyon programı öncesi evinde prova yaparken 18 Mayıs Pazartesi gecesi başından silahla vurularak ağır yaralanmıştı. Olayla ilgili Kaya'nın eski erkek arkadaşı olduğu belirtilen Veysi Ercan tutuklanmıştı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir