Petrol
112.43
-0.02%
Euro
17.4903
0.59%
Dolar
16.7074
0.42%
Altın
975.64
0.27%
Borsa
2402
0.00%
Bitcoin
328.266
-2.29%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  Nasuh Mahruki'ye istifa çağrısı

  AKUT Antalya Birim Sorumlusu Yılmaz Sevgül, "Nasuh Mahruki'ye istifa edip siyasetle uğraşması gerektiğini söyledik." dedi.
  • AA
  • 29.10.2016 - 04:31
  Nasuh Mahruki'ye istifa çağrısı

  Nasuh Mahruki ye istifa çağrısı #1

  Arama Kurtarma Derneği Antalya Birim Sorumlusu ve Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Yılmaz Sevgül, düzenlediği basın toplantısında, son dönemde AKUT Başkanı Nasuh Mahruki'nin söylemleriyle ilgili dernek içinde büyük rahatsızlık olduğunu söyledi.

  "AKUT'U SİYASİ SÖYLEMLERİYLE TARAF GİBİ GÖSTERİYOR"

  Sevgül, AKUT Başkanı Mahruki'nin siyasi söylemlerinin kurum içinde rahatsızlık oluşturduğuna dikkati çekerek şöyle devam etti: "Nasuh Mahruki'ye istifa edip siyasetle uğraşması gerektiğini söyledik. AKUT'u siyasi söylemleriyle bir taraf gibi gösteriyor. Biz taraf değiliz. Amacımız insan hayatı kurtarmak. Hepimizin siyasi düşüncesi var ama bu AKUT adı altında bunlar düşünülmez, dile getirilmez ve tartışılmaz. Siyaset üstü bir kurumuz."

  28 EKİPTEN 25'İ BAŞKANLIĞI BIRAKMASINI İSTİYOR

  Yaklaşık bir hafta önce İstanbul'da Mahruki ve birim sorumlularının katılımıyla toplantı yaptıklarını anlatan Sevgül, şu değerlendirmeyi yaptı: "Bu toplantıya 28 ekip katıldı. Mahruki'yi istifa etmesi yönünde iknaya çalıştık. Oylama yaptık. 21 ekip lideri tamamen başkanlığı, yönetim kurulu üyeliğini bırakıp onursal başkanlığa geçmesi için oy kullandı. 4 ekip lideri 'Yönetim kurulunda kalsın başkanlığı bıraksın' dedi. 3 ekip ise 'Siyasi söylemlerde bulunmasın, başkanlığı bıraksın' dedi. İstifa etmeyince bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık."

  "AKUT üzerinde siyasi baskı var" şeklindeki algının yanlış olduğunu aktaran Sevgül, "Kesinlikle böyle bir niyetleri yok. Siyasi söylemlerde bulunmadığımız dönemde hiç böyle bir girişim olmadı. O zaman da mevcut iktidar vardı ve bizi destekliyordu." dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir