Petrol
77.19
-2.72%
Euro
19.609
0.50%
Dolar
18.6394
0.02%
Altın
1.071
0.95%
Borsa
4827
-3.46%
Bitcoin
318.029
-0.91%
11ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 11 C

  Cumhurbaşkanı: Bu Erdoğan bu zihniyete karşı diktatördür

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi’nin Açılış Töreninde konuştu.
  • Haber Merkezi
  • 25.11.2016 - 17:41
  Cumhurbaşkanı: Bu Erdoğan bu zihniyete karşı diktatördür

  asd

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Sancaktepe Belediyesi tarafından yapılan Prof. Dr.Necmettin Erbakan Külliyesi’nin açılış töreninde konuştu.

  ''53 SENEDİR BU KARARLARI ALIYORSUNUZ''

  Avrupa Parlamentosuna seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sen bu kararı alsan ne yazar, almasan ne yazar. Ya siz zaten 53 senedir bu kararları alıyorsunuz, 53 sene" dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

  ''BUNLAR TATLI SU DEMOKRATLARI''

  Öte yandan ABD Başkanı seçilen Trump'a yönelik tepkileri hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD'nin seçilen başkanı Trump'ı da eleştiriyorlar. Hani demokrattınız? Bunlar tatlı su demokratı. Şimdi Trump niye diktatör oldu. Durun bakalım, daha çalışmadı. Biz Amerika'nın iç işlerine karışmayız. Bunları anlamak mümkün değil" diye konuştu.

  Cumhurbaşkanı: Bu Erdoğan bu zihniyete karşı diktatördür VİDEO

  ''BU TERÖRİSTLERE NUTUK ATTIRAN SİZ DEĞİL MİSİNİZ?''

  Eğer darbeciler başarılı olsaydı, bunlar Avrupa'nın meydanlarında zil takıp oynayacaklardı. Siz idam istiyorsunuz ya, beyefendiler rahatsız oluyor. Ben diyorum ki, geliyorlar ya Avrupa'dan. Diyorum ki, demokrasi nedir, milletin iradesine saygı duymaktır, sandığa saygı duymaktır. Millet derse ki, biz idam istiyoruz. 248 şehit vermiş.

  ''BİZİM TEK DERDİMİZ MİLLETE HİZMETTİR''

  Belediye başkanlığından bugüne tek derdimiz var: Millete efendilik yok, millete hizmetkâr olunur. Gençlikten bugüne hep milletimizin hizmetinde olarak bugünlere geldik. Siyaseti böyle anladık. Gerek belediye başkanlığı, gerek Başbakanlık gerekse Cumhurbaşkanlığımda bunu böyle anladık, yine böyle devam edeceğiz.

  AP'YE: ALSAN NE YAZAR ALMASAN NE YAZAR

  Sen bu kararı alsan ne yazar, almasan ne yazar. Ya siz zaten 53 senedir bu kararları alıyorsunuz, 53 sene.

  ''ERDOĞAN BU ZİHNİYETE KARŞI DİKTATÖRDÜR''

  Darbecileri kırmızı halılarda karşılayanlardır. Eğer darbeciler 15 Temmuz'da başarılı olsaydı bunlar Avrupa'nın meydanlarında zil takıp oynayacaklardı. Sizin diktatör dediğiniz Erdoğan, bu zihniyete karşı diktatördür. Ama samimi olanlara karşı merhametlidir.

  Biz ise darbecileri indirdiğimiz için bunlar rahatsız oluyorlar. Bu millet asildir, bu milletin iradesi herkesin saygı duyması gereken bir iradedir.

   

     Görüş Bildir