Euro
15.3420
0.05%
Dolar
13.4528
0.11%
Altın
786.7570
0.08%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
575.038
-1.77%
7ºC
İstanbul
Hafif yağmur 7 C
  Nefes'i gölgede bırakacak film: Dağ

  Nefes'i gölgede bırakacak film: Dağ

  16 Kasım'da vizyona girecek olan "Dağ" filminin fragmanları sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor...
  • 26.10.2012 - 10:37

  Nefes i gölgede bırakacak film: Dağ #1

  ENSONHABER.com/ DETAY HABER  Türkiye bir yandan art arda yaşanan terör olaylarını, diğer yandan Afyon'daki patlama sonrası kısa dönem askerlerin yeterli eğitimi alıp alamadıklarını tartıştışırken, şu günlerde vizyona girecek olan “Dağ” filmi merakla bekleniyor...

  DAĞ FİLMİNİN FRAGMANLARI İÇİN TIKLAYIN

  DAĞ FİLMİNİN HD FRAGMANI TIKLA İZLE

  Nefes i gölgede bırakacak film: Dağ #2
  Artan terör olayları nedeniyle Türkiye’de dizilerden filmlere kadar birçok alanda doğudaki terör ve terörün sonuçları işleniyor. Kasımda vizyona girecek olan “Dağ” filmi kahramanlık konularının aksine olaylara farklı bir pencereden bakmayı amaçlıyor.

  MEHMETÇİK KAHRAMANLIKTAN DEĞİL MECBURİYETTEN ÖLÜYOR 

  Genelde kahramanlık konularının işlendiği filmler arasına bu sefer farklı bir bakış açısına sahip Dağ filmi katılıyor. Yönetmen Alper Çağlar, bu farklılığı ise, “Mehmetçik kahramanlıktan değil mecburiyetten ölüyor oralarda” sözleriyle açıklıyor. 

  Çağlar Ertuğrul, Fırat Doğruloğlu ve Ufuk Bayraktar’ın başrolde olduğu filmi için yönetmen Çağlar “Gerçekçi; TSK’nın kararlılığını ve cesaretini gösteren bir film oldu” dedi.

  KISA VE UZUN DÖNEM ASKER ÇEKİŞMESİ

  Filmde biri uzun, diğeri kısa dönem iki geçimsiz asker, merhametsiz bir dağın zirvesinde terörle zor bir mücadelenin içine girerler. Hayatta kalmak için önce kendilerine, sonra birbirlerine güvenmek zorundadırlar. Dağ filmi beklemedikleri bir anda dev bir terörist pususuna düşen iki askerin kahramanlık mücadelesini anlatıyor.

  TEHLİKELİ NOKTALARDA ÇEKİLDİ

  Erzurumda ve İstanbul’da çok çetin şartlarda çekimleri yapılan filmin setleri; kar, kış, çamur, çığ gibi şartların ortasında, tipi ve yıldırım bulutlarının altında kuruldu. Metrelerce kar, Erzurum’un Ejder zirvesi ve Konaklı bölgesinde insan ayağı basmamış yamaçlar ve tehlikelere aldırmadan çığı bölgelerinde yapılan çekimleriyle ekibin dirayetini ve azmini sınadı.


  Görüş Bildir