Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
415.060
-1.13%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C

  Nereden ateşlendiği bilinmeyen kurşunla yaralandı

  Suriye sınırındaki Suruç ilçesinde bir kişi, nereden ateşlendiği bilinmeyen kurşunla yaralandı.
  • 28.04.2012 - 20:44
  Nereden ateşlendiği bilinmeyen kurşunla yaralandı

  Nereden ateşlendiği bilinmeyen kurşunla yaralandı #1

   

  Alınan bilgiye göre, Mahmut Akbaş (41), Aşağı Oylum köyü Dikmetaş mezrasından kurşunla yaralı halde Suruç Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

  İlk müdahalenin ardından Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen ve ameliyata alınan Akbaş'ın hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

  Şanlıurfa Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, Aşağı Oylum köyü Dikmetaş mezrasında, Suriye'den ülkemize geçmeye çalışan 5 sivil şahsın mayınlı saha içerisine girdiğinin tespit edildiği belirtildi.

  Hudut Karakolu'ndan yapılan ikaza karşın 5 şahıstan 4'ünün Suriye tarafına kaçtığı, bir şahsın ise Türkiye tarafına geçtiğine değinilen açıklamada şunlar kaydedildi:

  ''Bu esnada Türkiye sınırının 300–400 metre içerisinde bulunan Dikmetaş Mahallesi civarında karşı yönden silah sesleri duyulmuştur. Kaçan şahıslara 'dur' ikazında bulunulmuş, fakat mayınlı saha içerisindeki şahısların Suriye istikametine doğru uzaklaştığı görülmüştür. Olaydan yaklaşık bir saat sonra Türkiye tarafına kaçan Mahmut Akbaş isimli şahsın dizlerinden yaralanma nedeniyle Suruç Devlet Hastanesi'ne götürüldüğü bilgisi alınmıştır. Yaralanan vatandaşımızın hayati tehlikesi bulunmayıp, sevk edildiği Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi sürdürülmektedir. Konuyla ilgili olarak Suruç Cumhuriyet Başsavcılığı'nca gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.''

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir