Petrol
111.34
0.59%
Euro
17.4528
0.90%
Dolar
16.3144
1.48%
Altın
972.84
0.68%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
488.260
2.15%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Nevruz tatilini fırsat bilen İranlılar Palandöken'e geldi

  Nevruz tatilini fırsat bilen İranlılar Palandöken'e geldi

  İranlı turistler ülkelerinde resmi bayram kabul edilen nevruzu kutlamak için Palandöken Kayak Merkezi'ne akın etti.
  • Haber Merkezi
  • 20.03.2016 - 16:41

  Dünyanın sayılı kayak merkezlerinde Palandöken'de Mart ayının sonuna gelinmesine rağmen sezon kapanmadı.

  İRANLILAR NEVRUZ TATİLİ İÇİN GELDİ

  Tatilcilerin yanı sıra yüzlerce İranlı da gruplar halinde Palandöken'e geldi. İran'daki nevruz bayramı tatili nedeniyle Palandöken'de ateş üzerinden atlayan turistler, otellere canlılık getirdi.

  Nevruz tatilini fırsat bilen İranlılar Palandöken e geldi #1

  Turistler, gündüz kar kalınlığının yaklaşık 1.5 metreyi bulduğu pistlerde kayak yaparken, gece de günün ilk ışıklarına kadar diskoteklerde eğleniyor.

  AYDINLATILMIŞ PİSTTE GECE BİLE KAYIYORLAR

  Aydınlatılmış pistlerde gece kayak yapan İranlılar, çalan müzik eşliğinde dans ediyor. Palandöken'in, pistlerin ve karın çok güzel olduğunu söyleyen İranlı turistler, nevruzu Erzurum'da geçirmenin çok keyifli olduğunu söyledi.

  Nevruz tatilini fırsat bilen İranlılar Palandöken e geldi #2

  RUSLARIN YERİNİ İRANLILAR DOLDURDU

  Her yıl olduğu gibi bu yılda İranlılar'ın Erzurum'u tercih ettiğini bildiren Palandöken Dedeman Otelleri Genel Müdürü Mehmet Varol, şöyle dedi: "250 kişilik ilk grubumuz giriş yaptı, bu ayın sonuna kadar gelmeye devam edecekler. Bu sene Rus turistlerimizi kaybettik. Fakat İranlılar da onların yerini doldurmaya başladı. Erzurum'un şu an da en büyük özelliği Avrupa'da tek kayak yapılabilen kayak merkezi olması. Pistlerimiz muhteşem, kar kalınlığı 1.5 metre. Nisana kadar kayak yapılabilecek. Önümüzdeki hafta sonuna kadar tamamen doluyuz, boş yerimiz yok."

  İran'dan 9 yıldan bu yana Erzurum'a turist getiren grup sorumlusu Hamit Çakcı ise, Palandöken'e rağbetin her geçen yıl daha fazla arttığını, turistlerin oldukça memnun kaldıklarını vurguladı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir