Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.848
-0.09%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  Niğde'de gölete giren müezzin kayboldu

  Gebere Baraj Göleti'ne giren müezzin kayboldu.
  • 18.08.2014 - 01:05
  Niğde'de gölete giren müezzin kayboldu

  Niğde de gölete giren müezzin kayboldu #1

  Alınan bilgiye göre, Tevfik Birer Camisi'nin müezzini Ali (50), ağabeyi Mehmet ve yeğeni Ömer Yıldız ile serinlemek için gölete girdi. Bir süre yüzdükten sonra göletin karşı kıyısına geçmeye çalışan Yıldız, çevrede piknik yapanlara yorulduğunu söyleyerek yardım istedi. 

  Gölette çırpınan Yıldız, daha sonra gözden kayboldu.

  Çevredekilerin ihbarı üzerine İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Mersin Emniyet Müdürlüğü Sualtı Arama Polisi, arama çalışması başlattı.

  İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar ve din görevlilerinin de takip ettiği arama çalışmaları, havanın kararması nedeniyle 45 dakika sonra sonlandırıldı.

  Kayıp müezzinin ağabeyi Mehmet Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, gölete yüzmek için geldiklerini belirterek, "Kıyıda yüzerken Ali biraz açıldı. Yüzmeyi iyi bilirdi ama fazla açıldı. Biz de 'gitme' diye bağırdık. Oğlum Ömer bağırdı ama duymadı. Biz karşı kıyıda kaldık. Vatandaşların toplandığını görünce, biz de oraya gittik. Kardeşim çevredekilere 'beni kurtarın' diye bağırmış. Kimse müdahale edememiş, kaybolmuş" ifadesini kullandı.

  AFAD İl Müdürü Şevki Türk de zeminin kayalık olması ve görüş mesafesinin azalması nedeniyle arama çalışmalarına ara verildiğini kaydederek, "Mersin'den gelen dalış ekibinin çalışmalarını hep birlikte takip ettik. Maalesef zeminde kayaların olması nedeniyle görüş açısı yokmuş o yüzden sağlıklı çalışma yapılamıyor. El fenerinin ışığı da yeterli gelmiyor, dolayısıyla arama çalışmalarına yarın 07.30'da devam edilecek. Üzgünüz, bu şekilde olmamasını isterdik" diye konuştu.

  Yıldız'ın yakınları, dalgıçların olay yerine 3 saat sonra geldiğini öne sürerek, duruma tepki gösterdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir