Petrol
95.78
-0.84%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
386.924
-9.11%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Nihat Zeybekci zeybek sözünü tuttu İZLE

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yerel seçimlerin ardından memleketi Denizli'ye gelerek partisinin en çok oy aldığı Çameli İlçesi'nde seçim zaferini zeybek oynayarak kutladı.
  • 06.04.2014 - 09:58
  Nihat Zeybekci zeybek sözünü tuttu İZLE

  Nihat Zeybekci zeybek sözünü tuttu İZLE #1

  Yerel seçimlerin ardından Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, partisinin yüzde 67’yle en çok oy olarak Ak Partili Belediye Başkan Adayı Cengiz Aslan’ın seçildiği Çameli İlçesi’ni ziyaret etti. Bakan Zeybekci’ye Ak Partili Milletvekilleri Mehmet Yüksel, Bilal Uçar ve Nurcan Dalbudak ile Vali Abdülkadir Demir ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Osman Zolan eşlik etti.

  Nihat Zeybekci zeybek sözünü tuttu İZLE

  ZEYBEK OYNAMA SÖZÜNÜ TUTTU

  Belediye önünde düzenlenen törende meydanda toplanan yaklaşık 300 kişiye seslenen Bakan Zeybekci, Ak Parti’ye en çok oy veren ilçede zeybek oynama sözünü yerine getirmeye geldiğini söyledi. Törenin ardından Bakan Zeybekci, milletvekilleri, başkan Zolan ve Çameli Belediye Başkanı Cengiz Aslan ile birlikte zeybek oynadı.

  Nihat Zeybekci zeybek sözünü tuttu İZLE #2

  TÜRK LİRASI’NDAKİ DEĞERLENME AÇIKLAMASI

  Ardından Çameli Belediyesi’ni ziyaret eden Bakan Zeybekci, Türk Lirası'nın değerlenmesiyle ilgili soruları yanıtladı. Bakan Zeybekci, seçimlerden önceki hafta sonuçları piyasaların algılamaya ve satın almaya başladığını belirterek, "Gerek faizlerdeki düşüşler, gerekse TL’nin değerlenmesiyle piyasalar hareketlenmişti. Türkiye’de milletin iradesinin ortaya çıkması siyasi istikrar devamının teyit edilmiş olması ekonomik göstergelere yansıdı. Biz ekonomimiz için TL’nin değerinin 2.15 ile 2.25 aralığının ülke için iyi olduğunu, Türk dış ticareti için iyi olduğunu altını çizerek söylemiştik. 2.15 ile 2.25 aralığı Türkiye’de ithalatı cazip olmaktan çıkarıcı, ihracatı ise teşvik edici bir etkisi olduğunu biliyoruz. Yapmış olduğumuz değişik rakamlarla ilgili yaptığımız değerlendirmelerde en iyi rakamın bu aralıkta olduğunu tespit ettik. Türkiye bunu satın aldı. Bu kur seviyesini satın aldı ve bu enflasyona da yansıdı. Bu maliyetlere de yansıdı. Biz bunu bir fırsat olarak değerlendirebilir pozisyondayız. İhracatta yüzde 10’luk bir artışı bekliyoruz. İhracatta 152 milyar dolardan 166 milyarı aşkın bir ihracatı hedefliyoruz. Bununla birlikte üretimde, tüketimde, istihdamda artış ve büyümede artış olarak bekliyoruz" ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir