Euro
9.3813
0.32%
Dolar
7.8362
0.29%
Altın
448.42
-0.25%
Borsa
1.313
-1.18%
Bitcoin
146.711
5.01%
9ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 9 C

  Noter huzurunda çekilen kurayla işten çıkarıldılar

  Milas-Bodrum Havalimanı’nda güvenliği sağlayan güvenlik şirketi personel sayısını azalttı
  • 29.12.2012 - 14:56
  Noter huzurunda çekilen kurayla işten çıkarıldılar

  Noter huzurunda çekilen kurayla işten çıkarıldılar #1

  İşine son verilecek ve devam edecek personel ise noter huzurunda çekilen kurayla belirlendi. Milas-Bodrum Havalimanı’nda görev yapan 180 güvenlik görevlisinden 80’nin işine son verildi. İşten çıkarılacak ve devam edecek olan isimlerin belirlenmesi amacıyla da Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda noter huzurunda kura çekimi yapıldı. İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından güvenlik önlemleri alınan salonda toplanan güvenlik görevlilerine, firma sahibi İbrahim Bengi bilgi verdi.

  "İŞTEN ÇIKARMAK ZORUNDA OLDUĞUMUZ İÇİN ÜZGÜNÜM"

  İşçi çıkarmak zorunda olduğu için çok üzgün olduğunu belirten İbrahim Bengi, "Bizler devletle çalışan taşeron firmalarız. Devlet havaalanında personel sayısının 80 kişi azaltılmasını istedi. Bugün 80 kişi işsiz kalacak ama yaklaşık 3 ay sonra 30 kişiyi yeniden işe alacağız" dedi. İşlerine son verilen kişilerin her türlü haklarının ödeneceğini kaydeden Bengi, “Özlük hakları ve kıdem tazminatları 6 ay içerisinde faiziyle ödenecek. İş çıkışları nedeniyle gerçekten ben de çok üzgünüm. Tüm yetkililerle de görüştüm ama alınan bir karar var. Benim sizlerle bir sorunum bir rahatsızlığım yok" dedi.

  GÜVENLİKÇİLERİN BURUK SEVİNCİ

  İbrahim Bengi yaptığı açıklamaların ardından salonda bulunanlara söz verdi. Söz alan güvenlik emekçileri, kıdem tazminatları ödemesi konusundaki tereddütlerini dile getirdi. Bazı güvenlikçiler ise kura çekilmesini tepki göstererek, çalıştığı süre içinde ihtar alan ve hakkında rapor tutulan kişilerin öncelikle işten çıkarılması gerektiğini ifade etti ve kuranın adaletsiz olacağını savundu.

  Yapılan konuşmalar ve açıklamaların ardından noter huzurunda kura çekimleri yapıldı. Kuraya 5 güvenlik amiri hariç 175 kişi dahil edildi. Milas 1. Noteri huzurunda yapılan kura ile işe devam edeceklerin isimleri çekildi. Adları okunan güvenlikçiler, buruk bir sevinç yaşadı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir