Dolar
7.2398
0.1549%
Euro
8.5292
-0.966%
Altın
2028.62
-1.6774%
Borsa
1060.59
2.5319%
G. Altın
472.454
-1.4546%
Bitcoin
84346.46
-1.4206%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Nüfus müdürlüklerinde yeni konsept

  Nüfus müdürlüklerini yenileme çalışması kapsamında artık işlemler daha hızlı ve etkin bir şekilde çözüme kavuşacak.
  • AA
  • 03.11.2019 - 13:18
  Nüfus müdürlüklerinde yeni konsept

  Türkiye genelinde vatandaşlara daha iyi ve hızlı hizmet verebilmek için nüfus müdürlüklerinde Yeni Nüfus Müdürlüğü Konsepti uygulanacak.

  Nüfus müdürlüklerinde yeni konsept #1

  NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ YENİLENİYOR

  İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, vatandaşların daha ferah, işlemlerini rahat yapabilmesi için nüfus müdürlükleri yenilenecek. Bu sayede ülke genelindeki il ve ilçelerdeki nüfus müdürlüklerinin tıpkı banka şubeleri gibi benzer standartta olması sağlanacak.

  İLK UYGULAMA ANKARA'DA YAPILDI

  Çalışmalarına başlayan İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, ilk uygulamayı Ankara'da gerçekleştirdi. İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü binası, Yeni Nüfus Müdürlüğü Konsepti kapsamında yeniden tasarlandı.

  Nüfus müdürlüklerinde yeni konsept #2

  DAHA HIZLI HİZMET VERİLECEK

  Böylece yeni konsept ile nüfus müdürlüklerinin standartlaştırılması, vatandaşların daha ferah ve konforlu hizmet sunulmasının yanında "3'ü Bir Yerde Uygulaması" kapsamında T.C. kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi işlemlerinde daha etkin ve hızlı şekilde hizmet verilmesi hedefleniyor.

  Nüfus müdürlüklerinde yeni konsept #3

  GÜNDE 250 BİN KİŞİ HİZMET ALIYOR

  Türkiye genelinde günlük 250 bin kişi nüfus müdürlüklerinden hizmet alıyor. Pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerinin nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanmasıyla artan iş ve işlemler nedeniyle personel ihtiyacı giderildi, nüfus müdürlüklerinin teknik altyapı kapasitesi geliştirildi.

  Randevu süreleri bir güne düşürüldü, bir işlem için verilen parmak iziyle diğer işlemlerde yapılabilir hale getirildi, pasaport, sürücü belgesi ve kimlik basımları hızlandırıldı.

  Nüfus müdürlüklerinde yeni konsept #4

  İŞLEMLER 5 İLE 8 DAKİKA ARASINDA DEĞİŞİYOR

  Ayrıca nüfus müdürlüklerine kimlik, sürücü belgesi, pasaport yenileme için gelen ve evrakları tam olanların 8 dakikada işlemleri bitirilirken, adres değişikliği için nüfus müdürlüklerine yanında abonelik sözleşmesi ya da bir fatura ile gelenlerin ise 5 dakikada bu işlemi gerçekleştiriliyor.

  Nüfus müdürlüklerinde yeni konsept #5

  Nüfus müdürlüklerinde yeni konsept #6

  Nüfus müdürlüklerinde yeni konsept #7

  Görüş Bildir