Petrol
103.38
-8.92%
Euro
17.4233
-0.65%
Dolar
16.9654
0.83%
Altın
964.67
-1.34%
Borsa
2371
0.00%
Bitcoin
334.081
-0.11%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  ODTÜ'de güvenlik önlemi arttırıldı

  ODTÜ Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Türker Özkan, yerleşke içinde genel güvenlik tedbirlerinin bir üst seviyeye çıkarıldığı bildirildi.
  • AA
  • 11.11.2016 - 13:10
  ODTÜ'de güvenlik önlemi arttırıldı

  ASDAD

  Genel Sekreter Özkan, personele gönderdiği yazıda akademik ve idari taşıt pulu olan araçlar dahil tüm araçlarda, kimlik kontrolü yapılacağı vurgulanan yazıda, üniversiteyle ilgili kimlik kartı gösteremeyen kişilerin yerleşkeye girişine izin verilmeyeceğini kaydetti.

  ODTÜ'DE ÜST SEVİYE GÜVENLİK

  ODTÜ'de akademik ve idari taşıt pulu olan araçlar dahil tüm araçlarda kimlik kontrolü yapılacak, üniversiteyle ilgili kimlik kartı gösteremeyen kişilerin yerleşkeye girişine izin verilmeyecek. Yaya girişlerinde el dedektörleriyle üst araması, personel servislerinde ise araç sürücülerince kimlik kontrolü yapılacak.

  YAYA GİRİŞİ DEDEKTÖRLE ARANACAK

  Kütüphane kullanım izinlerinin ihtiyaç halinde süreli olarak kısıtlanacağı bildirilen yazıda, şu ifadelere yer verildi: "Taşıt pulunun, aracın ön camına yapıştırılması zorunludur. Taşıt pulunun, araç plakası ve verilen kişinin kimliğiyle uyumlu olmaması durumunda aracın girişine izin verilmeyecektir. Seçkisiz ve rastlantısal olarak el dedektörleri ile yaya girişlerinde üst araması yapılacaktır."

  MESAİ DIŞINDA AMFİLERE GİRİŞ YOK

  Mesai dışı saatlerde ders yapılmayan amfi ve dersliklerin, bölüm başkanlıklarınca kilitlenmesi gerektiğine vurgu yapılan yazıda, seminer, sempozyum, çalıştay, toplantı gibi faaliyetlerin en az üç iş günü önceden yazılı olarak genel sekreterliğe bildirilmesi ve yerleşke dışından gelecek katılımcı listesinin yazı ekinde gönderilmesi gerektiği belirtildi.

  ARAÇLARA KİMLİK KONTROLÜ

  Yazıda ayrıca ODTÜ personel semt servislerinde, araç sürücüleri tarafından kimlik kontrolü yapılacağının altı çizilerek, gerekli görüldüğü durumlarda yerleşkede ve giriş kapılarında da kimlik kontrolü yapılacağı kaydedildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir