Petrol
113.02
1.84%
Euro
17.6173
0.52%
Dolar
16.6509
0.76%
Altın
976.24
0.76%
Borsa
2546
0.66%
Bitcoin
352.974
-1.43%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  Oğlum bak git'in cezasını AB Bakanı ödeyecek

  Temizlik işçisinin bir gençle kavga ederken kullandığı "Oğlum bak git" sözünün, Egemen Bağış için özel bir anlamı var.
  • 05.03.2013 - 16:56
  Oğlum bak git'in cezasını AB Bakanı ödeyecek

  Oğlum bak git in cezasını AB Bakanı ödeyecek #1

  AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "Oğlum Bak Git' sözü ülkemize, değerlerimize ve inancımıza hakaret eden ırkçı ve faşist bir Hollandalı Avrupa Parlamentosu üyesine karşı o cevabı vermeme ilham kaynağı olmuştu. O yüzden ben bu cezayı duyunca benim o çıkışı yapmama ilham kaynağı olan temizlik işçisi kardeşimizin para cezasını üstlenmemin doğru olacağını düşündüm" dedi.

  "BANA İLHAM KAYNAĞI OLDU"

  Bir gazetecinin, "Oğlum Bak Git Davası'nda temizlik işçisine verilen cezayı ödeyeceğiniz' yönünde haberler çıktı, neler söyleyeceksiniz" sorusuna, Bağış, "Temizlik işçimizin defalarca uyarmasına rağmen, kendisini hakaret eden kendisini küçük düşürmeye çalışan bir afacana tatlı-sert bir abilik yapması sonucu aldığı para cezası gerçekten düşündürücüdür. O görüntüleri izleyince ben de üzülmüştüm. Ama benim o kardeşimizle ilgili başka ortak bir paydam var. Onun kullandığı 'Oğlum Bak Git' sözü ülkemize, değerlerimize ve inancımıza hakaret eden ırkçı ve faşist bir Hollandalı Avrupa Parlamentosu üyesine karşı o cevabı vermeme ilham kaynağı olmuştu. O yüzden ben bu cezayı duyunca benim o çıkışı yapmama ilham kaynağı olan temizlik işçisi kardeşimizin o para cezasını üstlenmemin doğru olacağını düşündüm. Eğer, böyle bir ceza varsa, o cezayı ödeme konusunda kendisinin bu maddi külfetini üstlenmeye hazırım" cevabını verdi.

  Özel Kalem Müdürü'nün temizlik işçisiyle iletişime geçtiğini belirten Bağış, bu konuda kendisine yardım yapmaya hazır olduklarını ve süreci takip ettiklerini bildirdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir