Petrol
113.56
2.20%
Euro
17.4686
-0.01%
Dolar
16.2884
-0.47%
Altın
968.87
-0.60%
Borsa
2452
0.00%
Bitcoin
480.427
-1.76%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  Öğrenci servislerine sıkı takip

  İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, öğrenci servislerine denetimi artırdı.
  • 16.09.2014 - 04:44
  Öğrenci servislerine sıkı takip

  Öğrenci servislerine sıkı takip #1

  Kentin çeşitli noktalarında bekleyen ekipler, okul servislerinde ehliyet, ruhsat, okul taşıtı kuşağı, emniyet kemeri, yangın tüpü, ilk yardım çantası, stop lambası, güzergah belgesi ve araç muayenesini kontrol etti. Ekiplerle birlikte denetime katılan Emniyet Amiri Tülay Işık, gazetecilere yaptığı açıklamada, okulların açılmasıyla yaklaşık 15 bin okul servisinin trafiğe çıktığını belirterek, şunları söyledi:

  "Yoğunluğu önlemek adına, öğrencilerimizin can güvenliği içerisinde evine ya da okuluna gitmesini sağlamak için, bugünden itibaren 24 saat esasına göre, özellikle okul servisleri üzerinde yoğun şekilde denetim yapacağız. Bu denetimlerde özellikle her koltukta emniyet kemerimiz var mı? Cam aksamları sabit ve kapalı mı? Kapıları otomatik açılır kapanır vaziyette mi? İlk yardım çantası var mı? Yangın tüpü var mı? Hostes görevlimiz var mı? Özellikle bunlara bakacağız. Bunlardan herhangi biri yok ise gerekli cezai işlem uygulanacak."

  İZİN BELGESİ OLMAYAN ARACA 2 BİN 50 TL CEZA

  Işık, özellikle güzergah izin belgesi olmayan servis araçlarına, 2 bin 50 lira cezai işlem uygulayacaklarını ve trafikten 2 ay süreyle men edeceklerini ifade etti.

  Bu uygulamalarla çocukların trafikte daha güvenli olmasını sağlamayı amaçladıklarını anlatan Işık, "Bugün itibarıyla 3 bin 23 personelle havadan da yoğunluk takipi de yapmak kaydıyla yüzlerce noktada, İstanbul'un her noktasında, okul önlerinde, ana arterlerde, kavşaklarda yoğun şekilde okul servislerine yönelik denetimlerimize başladık" dedi.

  Fındıklı'da yapılan denetimlerinde bazı araçlarda, yangın tüpü ve ilk yardım çantası gibi eksikliklerden dolayı para cezası kesildi. Bir okul servisinin de muayenesi olmadığı için para cezası kesildi, araç trafikten men edildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir