Dolar
7.5555
0.1166%
Euro
8.9623
0.0938%
Altın
1950.56
0.3276%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.93
0.468%
Bitcoin
82990.94
0.4052%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Oğullarını eroinden kurtarmak isterken bağımlı oldu

  Çocuklarını düştüğü bataklıktan kurtarmaya çalışan Emine Ç., uyuşturucu tacirlerinin tuzağına düştü.
  • 17.09.2012 - 13:17
  Oğullarını eroinden kurtarmak isterken bağımlı oldu

  Oğullarını eroinden kurtarmak isterken bağımlı oldu #1

  Adana’da uyuşturucu batağına saplanan oğulları Yiğit ve Kemal gözünün önünde olsun, başlarına kötü bir şey gelmesin diye kendi elleriyle uyuşturucu alan anne Emine Ç. de uyuşturucu satıcılarının tuzağına düştü. 5 yıldır uyuşturucu kullanan 45 yaşındaki anne, kendisi ve çocuklarını bu bataktan kurtaracak bir yardım eli arıyor.

  Adana’da uyuşturucu satıcılarının tuzağına düşüp, 2 oğluyla birlikte eroin bağımlısı olan 45 yaşındaki Emine Ç., "Devlet bize yardım etsin, tedavi olmak istiyoruz" diye feryat etti. Oğulları 21 yaşındaki Yiğit ve 23 yaşındaki Kemal’in 12 yıldır eroin bağımlısı olduğunu, çocuklarını kurtarmak isterken 5 yıl önce kendisinin de uyuşturucuya alıştırıldığını gözyaşlarıyla anlatan Emine Ç., bir park köşesinde kriz geçirerek ölmek istemediklerini söyledi.

  HER ŞEY AİLENİN PARÇALANMASIYLA BAŞLADI

  Oğullarıyla birlikte uyuşturucunun esiri olan Emine Ç.’nin dramı, şiddet uygulayan eşinden boşanmasıyla başladı. Ailesinin maddi durumu iyi olan Emine Ç., biri kız 4 çocuğuyla hayatını sürdürmeye başladı. Babasız büyüyen çocuklardan Yiğit Ç., 11 yaşındayken evden kaçtı. Yiğit Ç., bir hurdacıda çalışan arkadaşının yanında kalmaya başladı. Hurdacıda kendinden büyük kişiler esrar içerken meraklanan Yiğit Ç., kötü arkadaşının da ısrarıyla uyuşturucuya alıştı. Aynı çevreye giren ağabey Kemal Ç. de kardeşinin kaderini paylaştı. İki kardeşin esrarla başlayan uyuşturucu alışkanlığı eroine kadar uzandı.

  OĞLU KIYAFET DENERKEN KOLUNDAKİ MORLUKLARI GÖRDÜ

  Anne Emine Ç., oğullarının eroin bağımlısı olduğunu tesadüfen öğrendi. 5 yıl kadar önce çocuklarıyla alışverişe çıkan Emine Ç., kıyafet deneyen Kemil Ç.’nin kolundaki morlukları fark etti. Oğullarıyla konuşan Emine Ç. acı gerçeği öğrenince yıkıldı. Kemal Ç.’yi tedavi için ikna eden Emine Ç., onu hastaneye yatırdı. Bir ay tedavi gören Kemal Ç., hastaneden taburcu edildiği gün yine krize girip, eroin şırıngasını yeniden koluna batırdı. O günden sonra da kurtulamadı.

  OĞULLARI GİBİ EROİNMAN OLDU

  Çocuklarını düştüğü bataklıktan kurtarmaya çalışan Emine Ç., uyuşturucu tacirlerinin tuzağına düştü. Çocukları gözünün önünde olsun, başlarına kötü bir şey gelmesin diye kendi elleriyle uyuşturucu alan Emine Ç., kısa sürede oğulları gibi eroinman oldu. Evini ve evinin tüm eşyalarını dahi satmak zorunda kalan Emine Ç. ve oğulları sokaklarda yaşamaya başladı. Emine Ç., uyuşturucudan uzak tutmayı başardığı kızını İstanbul’daki teyzesinin yanına, küçük oğlunu ise anneannesine emanet etti.

  4 YILDIR SOKAKLARDA YATIP KALKIYOR

  Yaklaşık 4 yıldır sokaklarda yatıp kalkan Emine Ç. bir akrabalarının telkinleriyle uyuşturucudan kurtulmaya karar verdi. Kendi içinde hesaplaşan Emine Ç., zehir batağından 2 oğlunu da çekip almak için mücadele başlattı. Emine Ç., Yiğit Ç.’ui ikna etmeyi başardı. Kemal Ç. ise annesi ve kardeşinin bu kararına sessiz kaldı.

  EROİN ALMAK İÇİN TÜM EŞYAMIZI SATTIK

  Oğullarıyla düştüğü uyuşturucu batağından kurtulmak için yardım isteyen Emine Ç., "Eroin almak için evimizi ve tüm eşyamızı sattık. Sırf gözümüzün önünde olsunlar diye kendi ellerimle öz çocuklarıma eroin getirdim. Maddi olarak tükendik ve 4 yıldır sokaklarda yaşıyoruz. Bir park köşesinde çırpınarak ölmek istemiyoruz. Oğlum Yiğit’i ikna ettim, tedavi olmak istiyoruz. Devlet bize sahip çıkarsa, diğer oğlum Kemal’i de ikna ederim" dedi.

  EROİNE ULAŞMAK İÇİN HIRSIZLIK YAPTIM

  Kötü arkadaş kurbanı olup, hayatı kararan Yiğit Ç. ise "Evden kaçıp, kalmaya başladığım hurdacıda uyuşturucuya alıştım. 10 yıldan beri kullanıyorum. Bugüne kadar eroine ulaşmak için hırsızlık yaptım. Uyuşturucu da sattım. Ama şimdiye kadar bir kez yakalandım. Benden bir yıl kadar sonra ağabeyim Kemal uyuşturucuya başladı. Ama artık bu illetten kurtulmak istiyoruz" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir