Petrol
115.05
0.71%
Euro
16.68
2.70%
Dolar
15.80
1.69%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
480.355
1.55%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C
  Okmeydanı bayramda da savaş alanı gibi

  Okmeydanı bayramda da savaş alanı gibi

  Okmeydanı Şark Kahvesi önünde toplanan yüzleri maskeli bir grup yola barikat kurdu ve güvenlik önlemi alan polise molotof kokteyli ile havai fişek attı.
  • 05.10.2014 - 22:14

  Okmeydanı bayramda da savaş alanı gibi #1

  Bunun üzerine polis gruba gaz bombasıyla müdahale etti. Müdahalenin ardından gruptakiler ara sokaklara kaçtı. Eylemcilerin zaman zaman ses bombası da attığı görüldü.

  SEKEN MOLOTOF VATANDAŞLARIN ARASINA DÜŞTÜ

  Ara sokaklara kaçan göstericilerin hedefi "Akrep" diye tabir edilen polis araçları oldu. Göstericilerin molotof kokteyli attığı bazı polis araçlarında kısa süreli yangın çıktı. Atılan bir molotof kokteyli ise Akrep aracının kaportasından sekerek yolun karşısında yeşillik alanda oturup eylemi seyreden vatandaşların üzerine düştü. Molotof kokteylinin bulunduğu şişe şans eseri patlamadı ve olası bir facia yaşanmadı.

  Göstericiler ara sokaklardan ana caddeye sürekli molotof kokteyli attı. Olayın ardından bir polis aracı eylemleri izlemek için alanda bulunan vatandaşları megafonla uyardı.

  Okmeydanı bayramda da savaş alanı gibi

  MİNİBÜS SON ANDA KURTULDU

  İçi yolcu dolu bir minibüste atılan molotof kokteyllerinden şans eseri isabet almadan kurtuldu. yaşanması muhtemel ikinci faciada minibüs sürücüsünün hızlı hareket etmesi sonucu önlenmiş oldu. Ara sokaklarda olaylar devam ediyor.

  OKMEYDANI'NDA OLAYLAR DEVAM EDİYOR

  Okmeydanı Şark Kahvesi önünde toplanan yüzleri maskeli bir grup yola barikat kurdu ve güvenlik önlemi alan polise molotof kokteyli ile havai fişek attı. Bunun üzerine polis gruba gaz bombasıyla müdahale etti. Müdahalenin ardından gruptakiler ara sokaklara kaçtı. Eylemcilerin zaman zaman ses bombası da attığı görüldü. Ara sokaklara kaçan göstericilere Olay yerine gelen TOMA da tazyikli su sıkarak müdahale etti. Olaylar nedeniyle polisin attığı gazdan vatandaşlar da etkilendi. Ara sokaklarda polisin eylemcilere müdahalesi devam ediyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir