Dolar
6.8656
0.0655%
Euro
7.7623
0.169%
Altın
1800.14
-0.1824%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
397.334
-0.1537%
Bitcoin
63397.12
-0.4487%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C
  Okmeydanı'nda kucağında bebeğiyle çatışma ortasında kaldı

  Okmeydanı'nda kucağında bebeğiyle çatışma ortasında kaldı

  Okmeydanı'nda düğün salonundan çıkan onlarca kişi, yol kesen grup ile polis arasındaki çatışmanın ortasında kaldı.
  • 08.06.2014 - 19:39
  Okmeydanı'nda kucağında bebeğiyle çatışma ortasında kaldı

  Okmeydanı'nda sabah saatlerinden itibaren esnafı kepenk kapatmaya zorlayan bir grup, akşam saatlerinde sokağa çıktı. Anadolu Kahvesi mevkiinde yolu trafiğe kesen gruba polis ekipleri biber gazı sıkarak müdahale etti.

  Okmeydanı'nda kucağında bebeğiyle çatışma ortasında kaldı #1

  Yüzleri maskeli olan ve aralarında çocukların da bulunduğu eylemciler, polise molotof kokteyli, havai fişek, bilye ve taş atarak karşılık verdi. Çatışmalar kısa sürede Mahmut Şevket Paşa Caddesi ve üzerindeki sokaklara yayıldı.

  Okmeydanı'nda kucağında bebeğiyle çatışma ortasında kaldı #2

  DÜĞÜN SALONUNDAN ÇIKANLAR GAZDAN ETKİLENDİ

  Çatışmalar sırasında, Keser Sokak'taki Pera Düğün Salonu'nda bulunan onlarca kişi de gazdan etkilenerek dışarı çıktı. Polisin üst üste attığı gaz bombasının biri, Keser Sokak'ın girişine düştü. Gaz bulutu içinde kalanlar sağa sola kaçıştı. Kucağında 2-3 yaşlarında kız çocuğu bulunan bir anne ve baba büyük korku yaşadı. Çocuğun ağzını bir bezle kapatan anne ve baba, bir araca binerek uzaklaştı. Salondan çıkanlardan bazıları otomobillerle, bazıları da çevredekilerin yardımıyla yaya olarak sokaktan kaçtı.

  Okmeydanı'nda kucağında bebeğiyle çatışma ortasında kaldı #3

  KUCAĞINDA BEBEĞİYLE ÇATIŞMANIN ORTASINDA KALDI

  Çatışmalar sürerken, Mahmut Şevket Paşa Caddesi'ne kucağında taşıma çantasında bebeği ve yanında 2 kadınla çıkan bir kişi, zor anlar yaşadı. Bir yandan göstericilerin attığı taş ve bilyelerin, diğer yandan polisin attığı gaz bombasının arasında kalan baba, çantanın ağzını iyice kapatarak koşmaya başladı. Yanında bulunan kadınlar da babayı takip ederek caddeden çıkmayı başardı.

  Okmeydanı'nda kucağında bebeğiyle çatışma ortasında kaldı #4

  YANLARINA MOLOTOF DÜŞÜNCE, KADIN ÇIĞLIK ATTI

  Aynı yerde, sokak arasından polis aracının bulunduğu yere atılan molotof kokteyli, o sırada yoldan geçen 3 kadının yanına düştü. Korku dolu anlar yaşayan kadınlardan biri çığlık attı. Yanındakilerin yardımıyla ara sokağa giren kadın gözden kayboldu.

  Okmeydanı'nda kucağında bebeğiyle çatışma ortasında kaldı #5

  Görüş Bildir