Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
590.573
-2.61%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 18 C

  Okul birincisi olamayan öğrenci yönetime tepki gösterdi

  Zonguldak Ereğli'de Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi öğrencisi Hümeyra Gül Korkmaz, birincilik beklerken ikinci ilan edilince tepki gösterdi.
  • İHA
  • 04.06.2015 - 16:25
  Okul birincisi olamayan öğrenci yönetime tepki gösterdi

  Okul birincisi olamayan öğrenci yönetime tepki gösterdi #1

  Kdz. Ereğli Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi 12 - A sınıfı öğrencisi Hümeyra Gül Korkmaz, okulun spor salonunda düzenlenen mezuniyet töreninde eline mikrofon alıp kendisini ikinci ilan eden okul yönetimine tepki gösterdi.

  Mezuniyet töreni sakin bir havada başladı. Okuldan mezun olan ve derece yapan öğrencilere plaket vermek için sahneye davet edilen Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, okul yönetimine, öğretmenlere ve okulun yapımını gerçekleştiren merhum Kadri Yılmaz’a teşekkür ederek başarılı öğrencileri kutladı.

  OKUL BİRİNCİSİ OLAMADIĞI İÇİN TEPKİ GÖSTERDİ

  Başkan Uysal’dan plaketini alan öğrencilerden Hümeyra Gül Korkmaz mikrofonu isteyerek, “4 yıl boyunca okul birincisi olan beni mezuniyete 1 gün kala okul ikincisi yapan hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Bana verdiğiniz bu plaketi size geri hediye ediyorum" dedi.

  Okul birincisi olamayan öğrenci yönetime tepki gösterdi İZLE

  SALONDAN DESTEK ALDI

  Lise öğrencisi konuşmasının ardından önce aldığı plaketi ardından da mezuniyet kıyafeti ve kepini salonun ortasına bırakıp törenden ayrıldı. Genç öğrencinin bu tepkisine salonda bulunan arkadaşları ve öğrenci velileri de alkışlarla destek verdi.

  Konuyla ilgili Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, kaymakamlıktan resmi yazı beklediklerini, gelir gelmez soruşturma açarak müfettiş görevlendireceklerini söyledi.

  SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

  Annesi Emine Korkmaz ile adliyeye giden öğrenci, "sözlü notunda oynama yapılarak ortalamasının düşürüldüğü" iddiasıyla ilgililer hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Öğrenci Korkmaz, adliye çıkışında, babasının mezuniyet töreni öncesi okul idaresiyle yaptığı görüşmede, "Kızınız okul biricisi oldu, konuşmasını hazırlasın" dendiğini iddia etti.

  Bunun üzerine il dışından akrabalarını da mezuniyet törenine davet ettiğini anlatan Korkmaz, "Daha sonra bana sözlü notumun geri çekildiği, okul ikincisi olduğum söylendi. Çok üzüldüm. Tepkimi de mezuniyet töreninde gösterdim. Salonda herkes beni alkışladı, çünkü haklı olduğumu biliyorlardı. İşin peşini bırakmayacağım, hakkım yeniyor. Annemle, okul yönetimi ve diğer ilgililer hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk" diye konuştu. Anne Emine Korkmaz da kızının birinciliğinin elinden alındığını öne sürerek, "Okuldaki törene katılmasını açıkçası istemedim. Böyle bir şey yapacağını da sanmıyordum. Onunla gurur duyuyorum. Hukuki olarak hakkımızı arayacağız" dedi. Ereğli Kaymakamlığınca konuyla ilgili inceleme başlatıldığı bildirildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir