Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
323.278
-2.05%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Öldürülmeden sesimi duyun

  Son günlerde artan kadına şiddet olayı için birinci ağızdan devlete çağrı.
  • 28.02.2012 - 18:26
  Öldürülmeden sesimi duyun

  Öldürülmeden sesimi duyun #1

  İzmir'de yaşayan özel güvenlik görevlisi 35 yaşındaki Şenol Yaşaran, kısa bir süre ilişki yaşayıp ayrıldığı, tehditleri ve hakaretleri nedeniyle defalarca şikayetçi olup hakkında dava açılmasına neden olduğu eski sevgilisi 41 yaşındaki Mustafa Kemal S.'nin, canına zarar vermeden önlem alınmasını istedi. Can güvenliği isteyen Yaşaran, "Evden dışarı çıkamıyorum. 'Bu davalardan birinden ceza alırsam seni öldüreceğim' diyor. Korkuyorum. Başıma bir şey gelmeden sesim duyulsun" dedi.

  KISKANÇLIK YÜZÜNDEN SON BULDU

  Şenol Yaşaran, geçen yıl, garson Mustafa Kemal S. ile tanıştı. İkilinin arkadaşlığı bir süre sonra birlikteliğe dönüştü. İlk günlerde mutlu giden beraberlik, aşırı alkol aldığı ileri sürülen Mustafa Kemal S.'nin aşırı kıskançlıkları nedeniyle son buldu. Yaşaran'ın son verdiği ilişik, ardından da adliyeye taşındı. Yaşaran, ayrılmak istemeyip Karşıyaka İlçesi'ndeki evine gelerek kendisine hakarette bulunan, şiddet uygulayan ve rahatsız eden Mustafa Kemal S.'den, 12 kez şikayetçi oldu. Olayı soruşturan Karşıyaka Cumhuriyet Savcılığı da Mustafa Kemal S. hakkında üç ayrı dava açtı. Evinde yalnız kalan, tüm çabalarına rağmen Mustafa Kemal S.'den kurtulamayan Yaşaran, yaşadıklarına isyan etti.

  "ÖLDÜRMESİNDEN KORKUYORUM"

  Mustafa Kemal S.'nin psikolojik rahatsızlığı bulunduğunu öne süren Yaşaran, "Aşırı alkol alıyor ve gereksiz kıskançlıklarda bulunuyordu. Ayrılmak istediğimi söyleyince hayatı bana zindan etti. Evime gelip camlarımı, kapımı kırdı. Hakaretler edip küfürler yağdırdı. Sürekli de takip etmeye başladı. Karakoldaki tüm şikayetlerime rağmen serbest bırakıldı. Hakkında açılan üç davadan ilki ise 2 Mart Cuma günü görülmeye başlanacak. 'Eğer bu davaların birinden hapis cezası alırsam seni öldüreceğim' diye tehditlerine devam ediyor" dedi.

  SESİM DUYULSUN

  Gazete ve televizyonlardaki haberlerden izlediği şiddet mağduru kadınların durumuna düşmeden sesinin duyulmasını isteyen Yaşaran, "Can güvenliğim yok. Sokaklarda önüme çıkıyor. Bu nedenle evimden dışarı çıkamıyorum. Hayatım alt üst oldu. Ondan nasıl kurtulacağımı bilmiyorum. Korkuyorum, başıma bir şey gelmeden, öldürülmeden sesim duyulsun. Devlet, bana sahip çıksın" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir