Petrol
103.84
1.04%
Euro
17.6188
0.87%
Dolar
17.2234
1.47%
Altın
977.36
1.51%
Borsa
2374
0.00%
Bitcoin
347.259
3.34%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Ölmeden 2 yıl önce taziyesine gelenler için not yazdı

  Ordu'da ölen kişinin evinin kapısına, 2 yıl önce cenazesinde kullanılmak üzere seçtiği fotoğrafı ile taziyeye gelenlere yazdığı not asıldı.
  • 11.01.2016 - 09:37
  Ölmeden 2 yıl önce taziyesine gelenler için not yazdı

  Ölmeden 2 yıl önce taziyesine gelenler için not yazdı #1

  Ankara'da yaşayan ve yaklaşık 3 yıl önce yakalandığı karaciğer rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybeden Muharrem Canbulat'ın (76) cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Ünye ilçesine getirildi. Cenaze, Hamidiye Mahallesi'ndeki evinde helallik alındıktan sonra Merkez Büyük Camii'ye götürüldü. Burada, ikindi vakti kılınan namazın ardından Canbulat'ın cenazesi, Atatürk Mahallesi'ndeki Asri Mezarlık'ta toprağa verildi.

  Ölmeden 2 yıl önce taziyesine gelenler için not yazdı #2

  NOT ALMAYI SEVERDİ

  Canbulat'ın Hamidiye Mahallesi'ndeki evinin kapısına, vasiyeti üzerine, 2 yıl önce cenazesinde kullanılmak üzere seçtiği fotoğrafı ile altına el yazısıyla taziyeye gelenler için yazdığı not asıldı. Muharrem Canbulat'ın kızı Fatma Canbulat Erdem, babasının çok düşünceli bir insan olduğunu ifade ederek, "Her anını not alırdı. Ölümünü de planlamıştı. Bize zorluk olmasın diye her şeyi not almıştı. 'Mezar yerini şöyle yapın, insanlara şu ikramlarda bulunun' gibi her şeyi yazmıştı. Bütün Ünyeli hemşehrilerini çok seviyordu. Bu yaz geldiğinde herkes ziyaretine geldi, helalleşti. Bilerek ölüme yürüdü babacığım. İnşallah mekanı cennet olsun. Allah onu utandırmasın, Allah rahmet eylesin. Bütün sevenlerinden Allah razı olsun" diye konuştu.

  Ölmeden 2 yıl önce taziyesine gelenler için not yazdı #3

  "DÜNYA SOHBETLERİ YAPMAYIN"

  Canbulat, taziyeye gelenler için yazdığı notta şu ifadeler yer alıyor: "Muhterem dostlarımız, hoşgeldiniz. Allah razı olsun. Hakkınızı helal edin, ben herkese hakkımı helal ettim. Bilen Yasin veya 3 İhlas, 1 Fatiha okusun. Dua etsin. Lütfen dünya sohbetlerini burada değil, ileride başka mekanlarda yapınız. Peygamber Efendimiz ‘Siz ölülerinizi yad ediniz, onlar için dua edin, affını dileyiniz, ibret alınız’ diyor. Allah hepinize sağlıklı, imanlı uzun ömür versin. Amin."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir