Ölümden son anda kurtuldular

Ölümden son anda kurtuldular

Üsküdar'da kontrolden çıkan otomobil, hızla eczaneye doğru ilerlerken kaldırımda iki küçük kız çocuğu vardı. Kızlar birkaç saniye ile otomobilin altından kurtulmayı başardı. İçinde 2 kişinin bulunduğu araç ise eczaneye daldı.

Yer Üsküdar Kirazlıtepe Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi. Dün öğle saatleri... Cadde üzerindeki bir eczanenin güvenlik kameraları kayıtta. Görüntülerde eczane önündeki kaldırımda ilerleyen 2 küçük kız çocuğu görülüyor. Yaklaşık 1 saniye sonra ise kameranın açışına refüje çarparak eczaneye doğru hızla ilerleyen bir otomobil giriyor. Kızlar duydukları gürültü üzerine kışmaya başlayınca yaklaşık 1 saniye ile otomobilin altında kalmaktan kurtuluyor. Kaldırım kenarındaki engelleri deviren otomobil, süratlice eczane duvarına çarpıyor.

İŞTE O ANLAR

ARACIN ALTINDA KALMAKTAN SON ANDA KURTULDULAR

Aracın kaza yaptığı anda kaldırımda yürüyen iki çocuk, aracın refüje çarpma sesini duyarak arkalarına bakınca hızla üzerlerine gelen aracın altında kalmaktan son anda kurtuldu. Tüm olan bitenin güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildiği kazada eczanenin içinde bulunan vatandaşların yaşadığı panik de gözlerden kaçmadı. Aracın eczanenin vitrinini kırarak içeri girdiği görüntülerde, içeride bulunan bir çalışanın ve vitrinin hemen önünde oturan bir müşterinin ezilmekten son anda kurtulduğu görüldü. Kaza sonrasında yaşanan panik ve vatandaşların kaçışması da görüntülerde yer aldı.

KORKUDAN BİRBİRLERİNE SARILDILAR

Kaza yapan aracın içinde bulunanlara yardım etmek için çevredeki vatandaşlar hemen aracın başına giderken, eczane içinde bulunan bazı vatandaşların da korkudan birbirlerine sarıldıkları görüldü. Ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığı kaza da büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

OTOMOBİL VE ECZANEDE YAŞANANLAR

Sürücü yanındaki yanındaki kişi, hava yastıkları sayesinde kazayı yara almadan atlatıyor. Aynı anda otomobilin çarptığı eczaneni içinde yaşananlar da farklı açıdan güvenlik kameraları tarafından kaydediliyor. Otomobilin eczaneye çarpmasıyla içeride bulunan 9 kişi büyük panik yaşıyor. Otomobilin çarptığı camın önünde bulunan kadın çalışan, devrilen malzemelerin altında kalıyor. Yere düşen genç kadın hemen ayağı kalkmayı başarıyor. Eczanedeki bir annenin de yanındaki 2 çocuğunu hemen alıp dışarıya çıkma telaşına düştüğü de görüntüler de yer alıyor. Neyse ki güvenlik kameralarına saniye saniye yansıyan kaza şans eseri maddi hasarla atlatıldı. Araçtaki 2 kişi ile eczanedeki rafın üzerine devrildiği kadın da hafif sıyrıklar olduğu öğrenildi.