Euro
9.7482
0.78%
Dolar
8.0891
0.39%
Altın
460.71
0.07%
Borsa
1.377
-2.2%
Bitcoin
458.760
-1.13%
13ºC
İstanbul
Sağanak yağış 13 C

  Onur Özbizerdik: Silah yanlışlıkla patladı

  Olgun Peker'i vurduğu iddiasıyla göz altına alınan Onur Özbizerdik, polise ifade verdi.
  • 07.04.2013 - 16:19
  Onur Özbizerdik: Silah yanlışlıkla patladı

  Onur Özbizerdik: Silah yanlışlıkla patladı #1

  Şişli'de bir gece kulübünde, şike soruşturması sanıklarından Olgun Peker'i silahla yaraladığı ileri sürülen Onur Özbizerdik polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Olayda kullanılan tabanca Beşiktaş'ta bulunurken, Özpizerdik'in polisteki ifadesinde silahı Olgun Peker'e vermek istediği sırada patladığını söyledi.

  "SİLAHI PEKER'E VERİRKEN PATLADI"

  Asayiş Şube Müdürlüğü'ne sorgulaması yapılan Onur Özbizerdik ifadesinde, "Tek başıma eğleniyordum. Bulunduğum yerden Olgun Peker'leri gördüm. Bir süre sonra garson ile haber göndererek kendilerine katılmamı istedi. Rahatsız etmek istemediğim için teklifini kabul etmedim. Yan taraftaki masadan gürültü gelince rahatsız oldum ve başka bir mekanda eğlenmek üzere kalktım. Giderken Olgun Peker'in yanına uğradım.

  "TABANCA RAHMETLİ DAYIMDAN KALMA"

  Başka bir mekanda eğleneceğimi söyleyince, başıma bela almayayım diye silahı istedi. Kendisine vermeye çalıştığım tabanca kaza ile patladı. Daha sonra Beşiktaş'ta bir eğlence mekanına gittim. Tabancayı eğlence mekanının otopark tuvaletinde unuttum. O tabanca rahmetli dayım Taner S.'den bana kalmıştı. Oradan tatil için Kocaeli Karepe'ye gittim. Orada polisler yakalandı" dedi.

  "NE VURMASI YA"

  Polisteki ifade işlemleri tamamlanan Özbizerdik, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. Özbizerdik kendisini görüntüleyen basın mensuplarının ''Neden vurdunuz?'' şeklindeki sorusuna, "Ne vurması ya, dosyayı iyi tetkik edin" şeklinde cevap verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir